Piłkarskie lato na Bemowie czas zacząć!

Mimo że jeszcze z wiadomych powodów nadrabiamy sezon wiosenny, nie zatrzymujemy się i ruszamy z piłkarskim latem. W tym roku wystartujemy z trzema klasami rozgrywek i jesteśmy pewni, że w każdej z nich zobaczymy dużo dobrego futbolu. W Pierwszej Lidze już na otwarcie ciekawie zapowiada się starcie Papadensów z Dynamem, szczebel niżej bardzo ciekawi jesteśmy postawy debiutantów: Rekinów Ząbki i Lekkociężkich. Na trzecim froncie z kolei wielu emocji spodziewamy się po meczu KTS Chimery z Zakonem Bonifratrów, ale i w pozostałych spotkaniach na pewno będzie się działo. Zapraszamy na zapowiedź inauguracyjnej, pierwszej kolejki w Lidze Letniej!

 

1 Liga Letnia:

W Pierwszej Lidze już na inaugurację będzie interesująco. Na pierwszy ogień pójdą Bulbez Team Bemowo i Un Mate. BTB to aktualny lider w najwyższej klasie w „szóstkach” i zespół, który naprawdę imponuje formą tą opóźnioną wiosną. Ekipa z Bemowa ma w swoim składzie szereg doświadczonych zawodników, w tym znajdującego się w świetnej dyspozycji Konrada Kozłowskiego. Un Mate zaś to drużyna, w której też jest sporo znanych twarzy występujących wcześniej w Argentina FC. Mówimy tutaj chociażby o Jonym Kraayenbriku czy Mariano Konopce. Wielonarodowościowa ekipa tym spotkaniem będzie debiutować w naszych rozgrywkach. Więcej szans dajemy Bulbezowi, gdyż są naprawdę w gazie, a chłopaków zawodników z UM nie widzieliśmy od jakiegoś czasu na placu, zatem ich forma jest dla nas zagadką. Niemniej liczymy na dobry mecz w ich wykonaniu. Dynamo to team z Ukrainy, nowy w naszej lidze, ale według ich zapowiedzi będą mieli solidną „pakę”. Znamy umiejętności Maksyma Frantisova i Maksyma Kulyka, więc wierzymy im na słowo. Lecz w konfrontacji z utytułowanymi Papadensami mogą mieć ciężko. Dominik Podlewski i jego świta wygrywali już kiedyś na Bemowie rozgrywki letnie, wiemy też, że do ligi letniej przystąpią w mocnym zestawieniu z kilkoma twarzami znanymi z występów choćby w Contrze, czy Gladiatorach. W naszym typerku postawimy więc na nich, chociaż czujemy, że czeka ich zacięty bój o trzy punkty. Konfrontacja The New GreenBack z wspomnianą wcześniej Argentiną FC będzie potyczką drużyn bijących się o awans w odpowiednio wiosennej Drugiej Lidze Szóstek i Drugiej Lidze Siódemek. Z obu stron możemy się spodziewać sporo walki, ale i umiejętności czysto piłkarskich. Czy górą będzie Grzegorz Gaworek i spółka, czy raczej Peco Parrello z kolegami? Trudno powiedzieć, zadecyduje forma dnia i zestawienia personalne, jakimi uraczą nas kapitanowie obu drużyn, stąd też zagramy tu na „X”. Pierwszą serię zmagań zakończą AnonyMMous i Kasztany. Tutaj faworytem powinni być „Anonimowi”. Zespół Maćka Miękiny to obrońca tytułu sprzed roku i jesteśmy przekonani, że będą chcieli powtórzyć ten sukces. Ekipa Pawła Abramczyka z kolei jak ma swój dzień, to potrafi namieszać, ale tutaj będą musieli wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, by sprawić niespodziankę. Nie przekreślamy ich szans, ale naszym zdaniem to AnonyMMous będą rozdawać karty.

 • Bulbez Team Bemowo – Un Mate 1
 • Dynamo – Papadensy 2
 • The New GreenBack – Argentina FC X
 • AnonyMMous – Kasztany 1

 

2 Liga Letnia:

Zmagania na drugim szczeblu rozpoczniemy od potyczki ekip, które ostatni raz widzieliśmy zimą. FC Melange uplasował się w środku stawki Trzeciej Ligi, Marchewki Zagłady wygrały rywalizację na szóstym froncie. Teraz, już pod gołym niebem, faworytem powinni być FC M z bramkostrzelnym Łukaszem Słowikiem w składzie, ale w licznej, szerokiej zazwyczaj kadrze „Marchewek” znajdziemy na pewno sporo indywidualności, które mogą przesądzić o zwycięstwie. Chociażby Jarosława Jachnę, czy Mateusza Nyśka, którzy potrafią wziąć na siebie ciężar strzelania bramek. Niemniej to Melange wyżej stoi u „buka”. Rekiny Ząbki to absolutni debiutanci, ale wiemy, że w ich szeregach wystąpi doskonale nam znany Krystian Zbrzeski, który nieraz już pokazał klasę na bemowskich murawach. Póki co wiemy, że RZ to młody kolektyw, ale umiejętności ponoć im nie brakuje. Chętnie to zweryfikujemy. Semper Victoria zaś to kolejny zespół z zimowego zaciągu, podobno nieco przemeblowany. Pamiętamy, że początki w Lidze Bemowskiej mieli raczej trudne, ale może zebrane doświadczenie zaowocuje latem. Obie strony są dla nas w tym momencie zagadką, ale zaryzykujemy i postawimy na Rekiny z Ząbek. Lekkociężcy to następny debiutant, po którym na tę chwilę nie wiemy, czego się spodziewać. Z tego, co zdołaliśmy ustalić, przewija się tam kilka znajomych twarzy, znanych chociażby z występów przed laty w barwach mistrzowskiego Freestyle Teamu, ale więcej będziemy wiedzieć po pierwszej kolejce. Znacznie lepiej znany jest nam Tur Nieruchomości. Pod tą nazwą kryje się MixAmator, który występował u nas także zimą, w drugiej lidze i przy bardzo wyrównanej stawce poradził sobie przyzwoicie. A tacy zawodnicy jak Zenia Baiew czy Kamil Kamiński zapisali się w notatnikach bemowskich skautów. Toteż to im dajemy większą szansę na wygraną, ale czy to murawa najlepiej zweryfikuje ich aktualną formę i umiejętności. Na sam koniec zmierzą się W1nners i Anteniarze. Wydaje się, że oba zespoły mają zbliżony potencjał. „Zwycięzcy” to lider trzeciej ligi wiosennej na „Irzyku”, „Antenki” z kolei także walczą w szóstkach, tyle że o utrzymanie na drugim froncie. Dla nas to typowy mecz na remis, ale tacy gracze jak Sylwester Osiński czy Bartek Adamiak mogą przesądzić o ewentualnej wygranej.

 • FC Melange – Marchewki Zagłady 1
 • Rekiny Ząbki – Semper Victoria 1
 • Lekkociężcy – MixAmator 2
 • W1nners – Anteniarze X

 

3 Liga Letnia:

Na trzecioligowych murawach każda z czterech potyczek powinna dostarczyć sporo emocji. Już na otwarcie zmierzy się KTS Chimera i Zakon Bonifratrów. Na pewno więcej możemy powiedzieć o dyspozycji KTS-u, który na wiosnę na boiskach przy ul. Irzykowskiego radzi sobie ostatnio coraz lepiej. Potencjał „Zakonników” jest nam za to też doskonale znany, ale nie widzieliśmy się od piłkarskiej zimy, więc tutaj musimy postawić mały znak zapytania przy „biało-czarnych”. Dlatego też postawimy tu na ekipę Pawła Janasa i czujemy, że niedawno dokooptowany do ekipy Damian Molenda będzie aktywny w tym meczu. FC Yelonki po powrocie do Ligi Bemowskiej zdążyli pokazać się z dobrej strony zarówno w kampanii zimowej, jak i w trwającej obecnie wiosennej. A strzelecki umiejętności Patryka Kutry czy Sebastiana Małczyńskiego nie przeszły bez echa. KP Kozia z kolei to stare wygi, ale wiosną, w siódemkach, póki co idzie im jak po grudzie. Niemniej w drużynie Patryka Berusa na pewno trzeba docenić skuteczność Filipa Szcześniaka. To będzie jedno z tych spotkań, gdzie trudno wytypować końcowe rozstrzygnięcie, więc my tutaj zagramy „bezpieczny” remis, chociaż każdy wynik jest możliwy. RKS 40% to team znanego doskonale wszem i wobec Korneliusza Troszczyńskiego. Jak się zaprezentują na inaugurację piłkarskiego lata? Trudno nam to prognozować, bo nie wiemy jakim składem będzie dysponował popularny „Koras”, ale wiemy, że nie będą mieli łatwo. Ich najbliższy rywal, Lyreco, ma kilka indywidualności w składzie, a formą w  lidze siódemek imponuje ostatnio choćby Tomasz Uzarskie. Drużyna w granatowych barwach wciąż jest w grze o mistrza w Czwartej Lidze Siódemek i naszym zdaniem, jeśli przełożą swoją dyspozycję na mniejszy plac, także będą groźni. I to oni są faworytem tej rywalizacji. Pierwszą serię gier zakończy mecz FC Devs z Harataczami. To będzie kolejna konfrontacja reprezentantów „szóstek” z „siódemkami”, a w takim wypadku może zdarzyć się wszystko. Teoretycznie lepiej radzą sobie ostatnio „Diabły”, w miniony weekend zanotowali przekonującą wygraną na boisku przy Irzykowskiego, ale Patryk Rosłaniec i spółka mają sporo atutów w swojej kadrze, jak chociażby bramkostrzelnego Andrzeja Załuckiego. Czujemy, że zobaczymy tu dużo walki, ale postawimy na wygraną nominalnych gości.

 • KTS Chimera – Zakon Bonifratrów 1
 • FC Yelonki – KP Kozia X
 • Sequeil – Lyreco 2
 • FC Devs – Haratacze 2
Sponsor techniczny
Sponsorzy