Piłkarskie lato powoli się rozkręca!

W zeszłym tygodniu zainaugurowaliśmy Ligę Letnią, ale nie oglądamy się za siebie i ruszamy z drugą kolejką. Na najwyższym szczeblu rozgrywek, szlagierowo zapowiada się spotkanie Kasztanów z Bulbez Teamem Bemowo, sporo powinno się też dziać, gdy na plac wyjdą Dynamo i The New GreenBack. Na drugim froncie trudne wyzwanie czeka FC Melange, którzy zmierzą się z W1nners. W Trzeciej Lidze hitem będzie spotkanie Zakonu Bonifratrów z KP Kozią, coś czujemy, że emocji nie zabraknie też w rywalizacji FC Yelonek z RKS - em 40%. Zapraszamy na zapowiedź kolejki w naszej letniej lidze szóstek!

 

 

1 Liga Letnia:

W Pierwszej Lidze po udanej inauguracji nie zwalniamy tempa. Na pierwszy ogień pójdą Kasztany i Bulbez Team Bemowo. Obie ekipy świetnie rozpoczęły piłkarskie lato i coś nam się wydaje, że mogą w tym sezonie namieszać. W konfrontacji zespołów, w których prym wiodą takie postacie jak Edgar Jonczyk czy Konrad Kozłowski trudno wskazać faworyta, więc my zagramy tutaj na bardziej doświadczony i ograny na warszawskich arenach BTB. W rywalizacji Argentina FC i AnonyMMous na pewno nie zabraknie walki o każdy centymetr boiska. Zarówno „Albicelestes”, jak i „Anonimowi” słyną z nieustępliwości, ale na tę chwilę więcej atutów czysto piłkarskich zdaje się mieć drużyna Maćka Miękiny. Co prawda obrońcy tytułu przegrali na otwarcie rozgrywek, ale to wciąż jeden z kandydatów do złota. Dlatego nasz typ to „2”. Po pierwszym meczu Dynamo wiemy, że ich mocną stroną jest bramkarz Daniel Kowalski, a tacy zawodnicy jak Maksym Frantisov czy Kirill Tsvirko mogą zrobić różnice. Lecz wiemy też, że The New GreenBack ostatnio imponuje formą, czy to w Lidze Letniej, czy rozgrywanej w weekendy Lidze Wiosennej. Grzegorz Gaworek i jego świta doskonale odnaleźli się po przymusowej przerwie od futbolu, dlatego tu to właśnie oni są wyżej cenieni przez bukmacherów. Z pewnością jednak przed nimi spore wyzwanie, chociaż jeśli Mateusz Ruta będzie tak skuteczny, jak ostatnio, to być może uda się sięgnąć po drugi w tej kampanii komplet punktów. Taki cel mają też Papadensy. Dominik Podlewski i spółka zmierzą się z niewątpliwie niewygodnym rywalem, jakim będzie Un Mate. Duet napastników Jony Krayeenbrik i Mariano Konopko potrafią zaskoczyć, ale ich najbliżsi oponenci to naprawdę zgrana i utytułowana paka, więc łatwo nie będzie. Naszym zdaniem Papadensy będą tu górą, a Reprezentant Ligi Bemowskiej, Maciej Kurpias zanotuje kolejny, dobry występ. Chociaż oczywiście nie przekreślamy szans UM na niespodziankę.

Kasztany – Bulbez Team Bemowo 2

Argentina FC – AnonyMMous 2

Dynamo – The New GreenBack 2

Papadensy – Un Mate 1

 

2 Liga Letnia:

Na drugim szczeblu rozpoczniemy od mocnego uderzenia. FC Melange podejmie W1nners. Łukasz Słowik i spółka zgodnie z planem zaczęli letnie zmagania od wygranej. „Zwycięzcy” z kolei w pierwszej kolejce zanotowali remis, ale wiemy, że naprawdę trudno z nimi wygrać, a Michał Pełka znajduje się w wybornej dyspozycji. Mecz ten pachnie nam remisem z delikatnym wskazaniem na „Melange”, więc zaryzykujemy i zagramy na „1”, ale każde rozstrzygnięcie jest tu możliwe. Marchewki Zagłady, mimo niewątpliwego wzmocnienia w postaci Illi Dehody, w zeszłym tygodniu przegrali. Synowie Ursynowa z kolei to mieszanka dwóch dobrze nam znanych drużyn: Synów Gmocha i FC Ursynów. Wiemy już, że zagrają tam tacy zawodnicy jak Mateusz Piziorski czy Stasiek Kędzierski, więc powinni być mocni. I chociaż spodziewamy się zaciętego widowiska, delikatnym faworytem będzie SU, ale coś czujemy, że „Marchewki” tanio skóry nie sprzedadzą. Semper Victoria z impetem „wjechali” na bemowskie boiska, na inaugurację ogrywając Rekiny Ząbki 6:3. Zwłaszcza bohater tamtej potyczki, Maciej Beresewicz zapisał się nam w pamięci, zdobywając cztery gole. Lekkociężcy zaś debiut w lidze mieli z pewnością mniej udany, ale teraz pojawiła się szybka szansa na rehabilitację. Oczywiście wyniki z pierwszej kolejki skłaniają nas, by postawić tu na SV, ale być może ich rywale wyciągnęli wnioski i zobaczymy kompletnie inną drużynę? Na sam koniec wyjdą na plac Anteniarze i Rekiny Ząbki. „Antenki” po otwarciu rozgrywek mogły dopisać sobie jedno oczko, RZ mimo ambitnej postawy Szymona Owczyńskiego, musieli pogodzić się z porażką na starcie. Teoretycznie większe doświadczenie przemawia za „Anteniarzami”, ale wiemy, że ten zespół przeżywa ostatnio delikatny kryzys, a w drużynie z Ząbek nie brak chęci do rehabilitacji po wpadce w inauguracyjnej kolejce i debiucie na bemowskich boiskach.

FC Melange – W1nners 1

Marchewki Zagłady – Synowie Ursynowa 2

Semper Victoria – Lekkociężcy 1

Anteniarze – Rekiny Ząbki X

 

3 Liga Letnia:

Najwięcej, bo aż pięć gier, zaplanowaliśmy na trzecim froncie. Zmagania rozpoczną Lyreco i Haratacze. Zawodnicy w granatowych trykotach to wyjątkowo nieobliczalna drużyna, z ogromnym potencjałem, ale i jeszcze nie do końca ustabilizowaną formą. Ich przeciwnicy z kolei w Lidze Wiosennej radzą sobie poniżej oczekiwań, ale w zeszłym tygodniu na inaugurację letniej kampanii wygrali. Toteż trudno nam wskazać faworyta tego starcia. Wiele będzie zależało od postawy Tomasza Uzarskiego z jednej i Andrzeja Załuckiego z drugiej strony. Dla nas typowy mecz na remis. Podobnie widzimy ostateczne rozstrzygnięcie w rywalizacji FC Devs i Walca. Oba zespoły przyzwyczaiły nas do tego, że potrafią grać w kratkę, stąd też wszelkie prognozy w ich wypadku wymagają sporego „dobrego nosa”. Ten nam podpowiada, że zarówno „Diabły”, jak i ekipa Macieja Zarzyckiego stoczą zacięty bój. Być może o rezultacie przesądzi dyspozycja dnia i postawa takich zawodników jak Władysław Dudzic czy Grzegorz Leszczyński. Następnie na zielonej murawie obejrzymy teamy, które zaimponowały w pierwszej kolejce. Mowa tu oczywiście o Zakonie Bonifratrów i KP Koziej. W rywalizacji wicelidera z liderem może zdarzyć się absolutnie wszystko i wiele może zależeć od tego, jak nastawione będą mieli zawodnicy obu drużyn. A wiadomo, że Marek Konopko czy Maciej Baranowski, jak mają swój dzień, to potrafią być groźni dla każdej defensywy w lidze. Jesteśmy pewni zatem, że bramek tu nie zabraknie, ale czy ktoś z tej pary będzie górą? Nam najbardziej prawdopodobny wydaje się podział punktów, ale, jak wspomnieliśmy wcześniej, każde rozstrzygnięcie jest możliwe. KTS Chimera co prawda w swoim pierwszym meczu przegrała, ale teraz przed nimi ciekawe wyzwanie. IDS-Bud to zespół absolutnie nowy w naszej lidze, wiemy tylko, że próbowali sił w innych warszawskich rozgrywkach. Jak się sprawdzą w Lidze Bemowskiej? Sami jesteśmy tego ciekawi, ale postawimy tu na większe doświadczenie Pawła Janasa i jego świty. Zwłaszcza że Dawid Molenda strzela ostatnio jak na zawołanie. Jako ostatni na placu zameldują się FC Yelonki i RKS 40 %. FC Y o pierwszym swoim spotkaniu latem pewnie chcieliby zapomnieć jak najszybciej, z kolei RKS nie bez kłopotów, ale rzutem na taśmę pokonał mocne Lyreco. W bezpośrednim starciu obu stron minimalnie większe szanse tajemy Korneliuszowi Troszczyńskiemu i jego ferajnie, lecz na pewno będą musieli uważać na Patryka Kutrę, który ewidentnie jest w gazie.

 

Lyreco – Haratacze X

FC Devs – Walec X

Zakon Bonifratrów – KP Kozia X

KTS Chimera – IDS-Bud 1

FC Yelonki – RKS 40% 2

Sponsor techniczny
Sponsorzy