( 2 : 2 )
Wiosna 2023 - Totalbet 2. Liga 7x7
  • niedziela, 02 kwiecień 2023
  • 10:00

138' Maciej Sidorowicz BKS 04 Górki
118' Artur Jaszczak BKS 04 Górki
114' Maciej Sidorowicz BKS 04 Górki
150' Artem Ruban Old Young
146' Akhramuk Aliaksandr Old Young
145' Dzmitry Belash Old Young
133' Artem Żuk Old Young
130' Artem Ruban Old Young
118' Mikołaj Tchorzewski BKS 04 Górki
1Dzmitry Basiuk Old Young

Grinders, po przenosinach z mniejszego boiska, zaliczył remis na start, natomiast BKS 04 Górki zanotował zwycięstwo. Doświadczenie z większego placu powinno im pomóc w starciu z bardzo ułożoną drużyną gospodarzy. Ci, jeśli przeniosą swoją grę z rozgrywek „szóstkowych” mogą sporo zamieszać w stawce Totalbet 2. Liga 7x7. Aby tak się stało, punktować musieli już od tego spotkania, ponieważ stawka wygląda na niezwykle wyrównaną. Wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego to właśnie zawodnicy w fioletowych strojach z większym animuszem rozpoczęli grę. W 6. minucie świetną interwencją wykazał się bramkarz gości, ale kilka sekund później był bezradny wobec uderzenia Dzmitrii Basiuka. Grinders nie zamierzał zadowalać się skromnym prowadzeniem i szukał kolejnego trafienia. Gdy w 13. minucie z wyłożenia piłki przed bramkę skorzystał Dzmitry Belash wydawało się, że scenariusz kształtuje się na łatwe zwycięstwo gospodarzy. W porę jednak doświadczeniem boiskowym i sprytem popisał się Maciej Sidorowicz. Rzut wolny w okolicach połowy boiska wykonał nie czekając na odsunięcie muru i przelobował daleko wysuniętego golkipera. Trafienie kontaktowe wyraźnie podniosło morale gości, którzy wrócili do gry. Ich starania przyniosły skutek już w 18. minucie, a podanie prostopadłe Mikołaja Tchorzewskiego pod polem karnym rywali wykorzystał Artur Jaszczak. Wynik do przerwy nie uległ zmianie i druga część rozpoczynała się od stanu 2:2. Musimy przyznać, że BKS „wrócił” do meczu niemalże w ostatniej chwili, ponieważ Grinders miało wyraźną przewagę i kwestią minut wydawało się powiększenie przewagi. Od pierwszych chwil po wznowieniu rywalizacji ponownie dobrze rozpoczął zespół gospodarzy. W 29. minucie z woleja uderzał Aliaksandr Akhramuk, lecz piłka zatrzymała się na słupku. W kolejnej akcji na uderzenie z dystansu zdecydował się ten sam zawodnik i błąd popełnił bramkarz, który przepuścił śliską futbolówkę pod ręką. Minęły niespełna trzy minuty, a prowadzenie powiększył Dzmitrii Basiuk. W zespole Grinders widać było dużą pewność siebie i tym razem nie zapowiadało się na to, aby dopuścili rywali do własnej bramki. Co prawda w 38. minucie rzut karny wykorzystał Maciej Sidorewicz, ale nie zmieniło to oblicza meczu. W 45. oraz 46. minucie szybkie trafienia padły łupem Dzmitry Bałysza i prowadzenie 6:3 na chwilę przed końcem meczu gwarantowało gospodarzom 3 punkty. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 7:3 i zasłużenie wywalczony komplet punktów trafił na konto Grinders.