( 3 : 4 )
Lato 2022 - 4. Liga 7x7
  • środa, 27 lipiec 2022
  • 21:15

129' Mykola Frankiv Tornado UA
128' Volodymyr Boichuk Tornado UA
127' Mykola Frankiv Tornado UA
123' Mykola Frankiv Tornado UA
118' Mykola Frankiv Tornado UA
117' Volodymyr Boichuk Tornado UA
116' Stepan Solomoniuk Tornado UA
137' Damian Patoka FC Melange
134' Marcin Wiktoruk FC Melange
133' Kamil Sadowski FC Melange
124' Damian Patoka FC Melange
114' Damian Patoka FC Melange
111' Mateusz Figiel FC Melange
107' Kamil Sadowski FC Melange
105' Kamil Sadowski FC Melange
127' Volodymyr Boichuk Tornado UA
123' Petro Zolotiy Tornado UA
118' Serhii Hordichuk Tornado UA
117' Stepan Solomoniuk Tornado UA
116' Petro Zolotiy Tornado UA
137' Łukasz Słowik FC Melange
134' Kamil Sadowski FC Melange
133' Marcin Wiktoruk FC Melange
124' Marcin Wiktoruk FC Melange
114' Mateusz Figiel FC Melange
111' Kamil Sadowski FC Melange
107' Damian Patoka FC Melange
1Kamil Sadowski FC Melange

Konfrontacja Tornado UA z FC Melange zapowiadała się jako hit czwartej kolejki i, jak się okazało, to starcie po prostu pozamiatało, gdyż obejrzeliśmy tu mocnego kandydata do meczu sezonu. Początek tych zawodów wyglądał tak, że nominalni gospodarze atakowali, a strzelali tylko goście. Zaczęło się od ataków TUA, ale już w 5 minucie po karnym wynik otworzył Kamil Sadowski. W 7 minucie ten sam zawodnik strzałem w okno, z pomocą delikatnego rykoszetu, podwyższył na 0:2. Niedługo później swoją bramkę zdobył Mateusz Figiel, a po niespełna kwadransie było 0:4 po uderzeniu Damiana Patoki. Koniec emocji? Nic z tych rzeczy! W 16 minucie gola zdobył Stepan Solomoniuk, po chwili na listę strzelców wpisali się Volodymyr Boichuk oraz Mykola Frankiv i zrobiło się 3:4. Jeszcze przed przerwą gospodarze mogli wyrównać, ale rezultat pierwszej połowy się nie zmienił. Jak w pierwszej odsłonie oglądaliśmy moc wrażeń, tak druga to był prawdziwy rollercoaster. W 23 minucie Kola Frankiv skompletował dublet i mieliśmy remis, ale FC M szybko odpowiedzieli bramką Patoki i było 4:5. W 27 minucie mieliśmy znowu remis po strzele Frankiva, po niespełna 60 sekundach na 6:5 uderzył Boichuk, ale to nie było ostatnie słowo Tornado. Gdyż po kolejnej minucie po raz czwarty do protokołu wpisał się Frankiv, który wykorzystał błąd bramkarza rywali i mieliśmy już 7:5. Następnie znakomitą szansę na podwyższenie wyniku mieli Czarno-zieloni, ale obili słupek. Co na nich szybko się zemściło. Dzięki doskonale prezentującemu się tego wieczoru Sadowskiemu zamiast 8:5 było 7:6 w 33 minucie, a w 34 Sadowski wystąpił w roli asystenta przy trafieniu Marcina Wiktoruka i było 7:7. Od tego momentu oglądaliśmy akcja za akcję (zresztą, jak przez cały czas trwania tego piłkarskiego spektaklu), ale Tornado za bardzo się odsłoniło i po kontrze z 37 minucie goście dzięki Patoce wyszli na 7:8. T UA próbowali odrabiać straty, grali w przewadze, mieli swoje okazje, znowu obili obramowanie, ale finalnie po tym pasjonującym boju przegrali. Tornado UA wraz z FC Melange stworzyli naprawdę niesamowity thriller i aż szkoda, że nie mogliśmy przydzielić trzech punktów obu zespołom, bo niewątpliwie zasłużyły na to. Dodamy jeszcze, że tempo tej potyczki było kosmiczne i czasami aż trudno było nadążyć za zawodnikami biegającymi na boisko. I była to świetna reklama naszej ligi, czapki z głów, Panowie!