( 5 : 1 )
Zima 2024 - 14.Liga
  • niedziela, 28 styczeń 2024
  • 11:00

142' Karol Mroczkowski St. Varsovia
141' Kamil Łukasik St. Varsovia
138' Kamil Łukasik St. Varsovia
123' Kamil Łukasik St. Varsovia
122' Kamil Łukasik St. Varsovia
121' Maciej Błoński St. Varsovia
117' Karol Mroczkowski St. Varsovia
110' Karol Mroczkowski St. Varsovia
150' Paweł Staniszewski Po Gwarancji
139' Mariusz Kretkiewicz Po Gwarancji
132' Tomasz Imiela Po Gwarancji
130' Paweł Staniszewski Po Gwarancji
125' Marcin Napierski Po Gwarancji
142' Maciej Błoński St. Varsovia
141' Maciej Błoński St. Varsovia
138' Maciej Błoński St. Varsovia
123' Robert Pirosz St. Varsovia
122' Sławomir Gediga St. Varsovia
121' Karol Mroczkowski St. Varsovia
117' Maciej Błoński St. Varsovia
110' Maciej Błoński St. Varsovia
150' Marcin Napierski Po Gwarancji
139' Szymon Golonka Po Gwarancji
132' Szymon Golonka Po Gwarancji
130' Filip Kosno Po Gwarancji
125' Paweł Staniszewski Po Gwarancji
1Kamil Łukasik St. Varsovia

W konfrontacji St. Varsovii z Po Gwarancji w ramach Czternastej Ligi Szóstek w naszym typerku ekspert z ramienia Ligi Bemowskiej stawiał na nominalnych gości. Jednakże pierwsza połowa była popisem w wykonaniu Korneliusza Troszczyńskiego i jego świty. Już na samym starciu Kamil Łukasik obił aluminium, a potem inicjatywę już w pełni przejęli Warszawiacy. Lecz PG przez jakiś czas zachowywali czyste konto. Aż do 10 minuty. Wówczas to Karol Mroczkowski uderzył mocno, przy słupku i mieliśmy 1:0. Po nieco ponad kwadransie gospodarze przeprowadzili wzorowy kontratak, który sfinalizował Mroczkowski i było już 2:0. W 21 minucie sprytnym strzałem w krótki róg popisał się Maciej Błoński, a w jeszcze przed przerwą dublet dorzucił wspomniany Łukasik i nagle zrobiło się aż 5:0. Co podziało motywująco na drużynę w białych trykotach, gdyż gola do szatni na 5:1 zdobył Marcin Napierski (po podaniu notującego do tej pory dość anonimowy występ Pawła Staniszewskiego). Tuż po zmianie stron niezwykle aktywny w tym spotkaniu Łukasik po raz trzeci tego dnia odnalazł drogę do siatki, ale tuż przed oddaniem strzału urazu, uniemożliwiającego skuteczną interwencję doznał bramkarz Marcin Wiktoruk. Varsovia zachowała się fair-play (za co wielki szacunek, Panowie) i poprosiła arbitra o nieuznanie tego trafienia. Z czasem Po Gwarancji zaczęli prezentować się znacznie lepiej, co miało przełożenie na rezultat. Po pół godzinie tej rywalizacji po fantastycznej zespołowej akcji swoją bramkę zdobył już nieco mniej anonimowy Staniszewski, a po chwili Tomasz Imiela wykorzystał błąd obrony przeciwników i goście wrócili do gry. Przy stanie 5:3 PG mieli sporo okazji, ale następny cios zadali gospodarze. W 38 minucie najlepszy na murawie Łukasik skompletował hat-tricko i było 6:3. Na co mieliśmy niemal natychmiastową odpowiedź Mariusza Kretkiewicza, ale końcówka należała do Varsovii. Załoga w złotych barwach kierowana przez trio Mroczkowski – Błoński – Łukasik odskoczyła na 8:4 i już było wiadomo, do kogo trafią trzy punkty. Co prawda w ostatniej minucie rozmiary porażki zmniejszył Paweł Staniszewski, ale na więcej nie starczyło czasu. St. Varsovia zasłużenie pokonała Po Gwarancji 8:5 i dzięki temu awansowała na czwartą pozycję.