Zima 2023 - 2. Liga
  • niedziela, 19 luty 2023
  • 13:00

124' Vasyl Pidluznyi Ukrainian Vikings
149' Łukasz Pruszyński Boca Seniors
144' Łukasz Pruszyński Boca Seniors
139' Kamil Kowalski Boca Seniors
134' Dominik Banasiewicz Boca Seniors
127' Damian Dąbrowski Boca Seniors
118' Łukasz Pruszyński Boca Seniors
149' Karol Kubicki Boca Seniors
139' Damian Dąbrowski Boca Seniors
134' Karol Kubicki Boca Seniors
118' Przemysław Kostrzycki Boca Seniors
1Łukasz Pruszyński Boca Seniors

W rywalizacji Ukrainian Vikings z Boca Seniors w ramach Drugiej Ligi Szóstek delikatnym faworytem wydawała się komanda rodem z Ukrainy. I to właśnie nominalni gospodarze lepiej zaczęli te zawody. W 7 minucie jeden z napastników UV był bliski szczęścia po uderzeniu głową, w 11 Vadim Korob obił poprzeczkę, a po kwadransie w sytuacji sam na sam znalazł się Vadik Bezus, ale Przemek Kostrzycki nie dął się pokonać. Po kolejnych 120 sekundach Kostrzycki zanotował dwie kolejne dobre interwencje, ale nadal wynik się nie zmieniał. Dopiero w 18 minucie obejrzeliśmy pierwsze trafienie. Wtedy to Kostrzycki długim wyrzutem uruchomił Łukasza Pruszyńskiego, ten zabrał się z piłką i uderzeniem w długi róg dał prowadzenie Boce. Za moment BC mogli pójść za ciosem, ale Karol Kubicki trafił w poprzeczkę. Tuż przed przerwą gospodarze wyrównali. Vasyl Pidluznyi zaliczył odbiór i mocnym uderzeniem po ziemi dał remis 1:1. Taki też rezultat utrzymał się do przerwy. Tuż po zmianie stron Viktor Yeremii przycelował w słupek i w zasadzie od tego momentu skończyła się dobra gra Wikingów. W 27 minucie Damian Dąbrowski przejął futbolówkę po strzale golkipera UV i bez problemu skierował ją do siatki. Na kwadrans przed końcem meczu Kubicki podał do Dominika Banasiewicza, a ten podwyższył na 1:3. W 39 minucie Dąbrowski znowu wykorzystał wysokie ustawienie golkipera oponentów, tylko że tym razem wcielił się w rolę asystenta przy golu Kamila Kowalskiego. Na 6 minut przed upływem regulaminowego czasu drugiej odsłony harujący na całym boisku Pruszyński popędził na bramkę przeciwnika i mocnym strzałem po ziemi podwyższył na 1:5. A na 60 sekund przed końcem ten sam zawodnik skompletował hat-tricka i dzięki temu jego drużyna wygrała 1:6. Boca Seniors zaprezentowała się w tym starciu bardzo mądrze, przetrwała napór Wikingów, a od drugiej części już dominowała na placu. Stąd też ich premierowa victoria tej zimy była w pełni zasłużona. Ukrainian Vikings zaś nie wyglądali źle, zwłaszcza przed przerwą, ale skuteczność nie była ich sojusznikiem w tym spotkaniu, co było główną przyczyną porażki tego zespołu.