( 1 : 6 )
Lato 2023 - Totalbet 1. Liga 6x6
  • czwartek, 03 sierpień 2023
  • 19:45

124' Denisio Chea Bate-Sai FC
116' Meses Bate-Sai FC
138' Vitalij Yakovenko FC Otamany II
137' Vitalij Yakovenko FC Otamany II
136' Vitalij Yakovenko FC Otamany II
135' Eugeni Novik FC Otamany II
133' Eugeni Novik FC Otamany II
132' Maksim Bozkho FC Otamany II
131' Vladyslav Burda FC Otamany II
130' Vitalij Yakovenko FC Otamany II
128' Eugeni Novik FC Otamany II
127' Yaroslav Manzhaliy FC Otamany II
125' Maksim Bozkho FC Otamany II
125' Vitalij Yakovenko FC Otamany II
123' Vitalij Yakovenko FC Otamany II
121' Vitalij Yakovenko FC Otamany II
118' Vitalij Yakovenko FC Otamany II
112' Vitalij Yakovenko FC Otamany II
111' Vladyslav Burda FC Otamany II
109' Vitalij Yakovenko FC Otamany II
105' Vitalij Yakovenko FC Otamany II
101' Vitalij Yakovenko FC Otamany II
138' Vladyslav Burda FC Otamany II
137' Vladyslav Burda FC Otamany II
135' Kirill Tsvirko FC Otamany II
132' Vladyslav Burda FC Otamany II
128' Vladyslav Burda FC Otamany II
127' Eugeni Novik FC Otamany II
125' Eugeni Novik FC Otamany II
125' Vladyslav Burda FC Otamany II
123' Yaroslav Manzhaliy FC Otamany II
121' Yaroslav Manzhaliy FC Otamany II
118' Eugeni Novik FC Otamany II
112' Eugeni Novik FC Otamany II
111' Vitalij Yakovenko FC Otamany II
109' Yaroslav Manzhaliy FC Otamany II
105' Yaroslav Manzhaliy FC Otamany II
101' Vladyslav Burda FC Otamany II
1Vitalij Yakovenko FC Otamany II

Dynamo w letnich rozgrywkach nieco rozczarowało zaliczając aż 3 porażki w 4 spotkaniach. Wydawało się, że podium będzie wręcz obowiązkiem, a tymczasem realna stała się walka o środek tabeli. W pojedynku z Bate-Sai powinni jednak zainkasować komplet punktów, ale zwycięstwo nie powinno być tylko formalnością. Boisko jednak szybko zweryfikowało przedmeczowe przewidywania. Gospodarze stawili się bez rezerwowych, nominalnego bramkarza i w nie najmocniejszym zestawieniu. Zwiastowało to kłopoty, ale nie aż takie, jak się później okazało. Bardzo szybko Dynamo zdominowało rywala, który w pierwszej połowie starał się stawiać opór. Wynik 1:6 był w dużej mierze zasługą Vitalija Yakovenko, który trafił do siatki pięciokrotnie. Był to jednak przedsmak tego, co goście robili w drugiej części meczu. Aż tak jednostronne widowiska zdarzają się rzadko, a na najwyższym szczeblu rozgrywek nie zdarzają się praktycznie wcale. Wygrana 2:21 pozwoliła poprawić bilans bramkowy, a Vitalij Yakovenko jednym spotkaniem praktycznie rozstrzygnął losy tytułu króla strzelców. Jego 13 trafień pozwoliło osiągnąć wyraźną przewagę w klasyfikacji indywidualnej. Statystyki indywidualne również „nabili” Yaroslav Manzhaliy oraz Vladyslav Burda dokładając odpowiednio 4 oraz 6 asyst. Duża część goli była efektem trafień do pustej bramki, ponieważ goście nie mieli kłopotów ze sprawnych „wyklepaniem” akcji. Zdecydowanie to jeden z tych pojedynków, które należy włożyć do szuflady pt. „bez historii” i przejść do kolejnego spotkania. Być może Dynamo utrzyma dyspozycję i jeszcze powalczy o ligowe podium.