( 2 : 1 )
Zima 2024 - 6.Liga
  • niedziela, 28 styczeń 2024
  • 12:00

150' Maciej Sidorowicz BKS 04 Górki
147' Yevgeniy Antonov BKS 04 Górki
133' Adam Marcinkiewicz BKS 04 Górki
122' Piotr Klejnowski BKS 04 Górki
103' Mikołaj Tchorzewski BKS 04 Górki
145' Michał Brewczuk FC NaNkacu
114' Paweł Wojsław FC NaNkacu
150' Łukasz Dworakowski BKS 04 Górki
147' Adam Marcinkiewicz BKS 04 Górki
133' Jakub Warnieło BKS 04 Górki
122' Maciej Sidorowicz BKS 04 Górki
103' Marek Szulgowicz BKS 04 Górki
145' Karol Kubicki FC NaNkacu
114' Karol Kubicki FC NaNkacu
1Adam Marcinkiewicz BKS 04 Górki

W konfrontacji BKS 04 Górki z FC NaNkacu w ramach rozgrywek Szóstej Ligi Szóstek delikatnym faworytem byli goście, ale to gospodarze jako pierwsi otworzyli wynik. Już w 3 minucie po centrze z rożnego Marka Szulgowicza piłkę do siatki skierował Mikołaj Tchorzewski. Po kwadransie mieliśmy odpowiedź Kacy. Wtedy to po świetnie wyprowadzonej kontrze Karol Kubicki zagrał wzdłuż z bramki, a z bliska do siatki, z pomocą słupka, trafił Paweł Wojsław. Po chwili świetną okazję miał Łukasz Żendzian, ale przestrzelił. Gola mógł zdobyć też Kubicki, lecz w sytuacji sam na sam górą był Kuba Kaproń. W 22 minucie Maciej Sidorowicz nie dał sobie odebrać futbolówki w środku pola, znakomicie wypatrzył Piotra Klejnowskiego, a ten uderzył w długi róg i mieliśmy 2:1. Taki też rezultat utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron obaj bramkarze mieli mnóstwo pracy, z której naprawdę dobrze wywiązywali się (zarówno Kaproń, jak i Kamil Bińkowski). Ale ten drugi po nieco ponad pół godziny nie mógł nic zrobić po tym, jak Adam Marcinkiewicz z odległości 2 metrów dopełnił formalności po podaniu Jakuba Warnieło. W 40 minucie mogło być już po wszystkim, gdyż przed szansą stanął Łukasz Dworakowski, ale w dosłownie ostatnim momencie po znakomitym powrocie powstrzymał go Michał Brewczuk, utrzymując swój zespół w grze. I niedługo potem, gdy na zegarze mijała 45 minuta, Brewczuk pokazał, że jest skuteczny nie tylko w defensywie. Po małym zamieszaniu w polu karnym rywali „Misza” huknął w samo okienko, zmniejszając straty na 2:3. Nie minęło 120 sekund i Górki znowu odskoczyli. Najlepszy na placu Marcinkiewicz wybornie podał z pierwszej piłki do równie dobrze dysponowanego Żenii Antonova, a ten z dużym spokojem pokonał Bińkowskiego i zrobiło się 4:2. Kace rzucili się do przodu, co skrzętnie wykorzystali gospodarze, w ostatniej minucie powiększając prowadzenie do 5:2 po akcji Łukasza Dworakowskiego i Sidorowicza. BKS 04 Górki tego dnia przede wszystkim mieli lepiej nastawione celowniki niż rywale i to przyniosło im zasłużone 3 punkty. FC NaNakcu nie wyglądali źle, wykreowali sobie mnóstwo okazji, ale tym razem czegoś zabrakło.