( 1 : 5 )
Zima 2023 - 9. Liga
  • sobota, 21 styczeń 2023
  • 15:00

148' Paweł Tempczyk Forteca Bielany
147' Tomasz Szemraj Forteca Bielany
147' Wojciech Szemraj Forteca Bielany
140' Paweł Tempczyk Forteca Bielany
133' Kamil Kowalski Forteca Bielany
129' Cezary Koluch Forteca Bielany
128' Tomasz Szemraj Forteca Bielany
118' Paweł Tempczyk Forteca Bielany
1Maciej Machura Bemovia

Sobotnim popołudniem o godzinie 15:00 byliśmy świadkami starcia w ramach 9 ligi szóstek, gdzie rywalizację o wagę trzech punktów stoczyły ze sobą drużyny Forteca Bielany vs Bemovia. Od samego początku spotkania wysokie tempo gry przybrali Goście, którzy już od 4 minuty prowadzili pewnym wynikiem 3:0, a wszystkie strzelone gole należały do Macieja Machury. Po tym fakcie Bemovia miała pełną kontrolę nad meczem, szybko przeprowadzali kolejne groźne ataki, a w 16 minucie udało im się zdobyć bramkę na 4:0 za sprawą Michała Wątkowskiego. Od tej pory mogło się wydawać, że losy spotkania są już przesądzone, aczkolwiek Gospodarze nie zamierzali się tak łatwo poddać i w 18 minucie gola dla swojej drużyny strzelił Paweł Tempczyk. Mimo strzelonej bramki Fortecy z wysokiej jakości gry nie zamierzali rezygnować Goście i tuż przed przerwą zdołali oni umieścić piłkę w siatce co do przerwy dawało rezultat 5:1. Druga połowa spotkania była zupełnie innym meczem, coraz częściej do głosu zaczęła dochodzić Forteca i nie zastanawiając się ani chwili dłużej szybko zaczęli punktować rywala, co znacznie odwróciło losy spotkania. Od tego momentu mecz stał się bardzo wyrównany, a wysokiej klasy rywalizacja o zdobycie trzech punktów toczyła się niemal do samego końca spotkania. Gdy tylko Forteca zmniejszała straty, Bemovia zaraz dokładała kolejne trafienia, a to tylko jeszcze mocniej motywowało drużynę z Bielan i dzięki temu mogliśmy się cieszyć bogatą wymianą cisów do ostatniej minuty meczu. W końcówce spotkania Goście zdołali zdobyć bramkę na 7:8 i mogło się wtedy wydawać, że pomimo ciężkiego wysiłku nie uda się zremisować Fortecy, to na kilka sekund przed końcem ową myśl wybił nam z głowy Tempczyk i pewnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce doprowadzając finalnie do wyniku 8:8. Na wielkie wyrazy uznania zasłużył w tym meczu Maciej Machura, który aż sześciokrotnie trafił do siatki w tym meczu oraz dołożył do tego jedną asystę.