( 4 : 2 )
Zima 2023 - 4. Liga
  • niedziela, 19 luty 2023
  • 21:00

144' Elias Aiwad Los Blancos
137' Hussam M. Los Blancos
126' Elias Aiwad Los Blancos
124' Omar Abolezz Los Blancos
111' Ashraf Abubaker Los Blancos
108' Hussam M. Los Blancos
106' Hussam M. Los Blancos
147' Christophe Kalaba Cosmos United
142' Hubert Cichocki Cosmos United
141' Hubert Cichocki Cosmos United
133' Christophe Kalaba Cosmos United
125' Christophe Kalaba Cosmos United
118' Christophe Kalaba Cosmos United
126' Mahmous Omar Los Blancos
124' Elias Aiwad Los Blancos
111' Elias Aiwad Los Blancos
108' Mahmous Omar Los Blancos
106' Elias Aiwad Los Blancos
147' Michał Strzałkowski Cosmos United
142' Salvador De Fenix Cosmos United
141' Łukasz Maliszewski Cosmos United
125' Salvador De Fenix Cosmos United
118' Salvador De Fenix Cosmos United
1Elias Aiwad Los Blancos

W konfrontacji Los Blancos z Cosmos United w rozgrywkach Czwartej Ligi Szóstek bukmacherzy nieco wyżej cenili akcje nominalnych gospodarzy i początek tych zawodów to potwierdził. Wtedy to załoga w białych trykotach kierowana przez duet Elisa Aiwad – Hussam szybko odskoczyła na 3:0, ale po kwadransie goście nieco się przebudzili. I w 18 minucie po uderzeniu Christophe Kalaby zmniejszyli straty na 3:1. W 24 minucie Aiwad wyłożył piłkę jak na tacy Omarowi Abdezzowi i było już 4:1, ale tuż przed przerwą Kalaby po podaniu Salvadore De Fenixa trafił na 4:2. Takim też rezultatem zakończyła się pierwsza odsłona. Tuż po zmianie stron Elias podwyższył na 5:2, ale w 33 minucie Kalaby skompletował hat-tricka, utrzymując swój zespół w grze. Gdy do końca meczu pozostawał mniej niż kwadrans Hussam po raz trzeci tego dnia znalazł drogę do siatki (6:3) i wydawało się, że LB spokojnie wygrają. Zwłaszcza że ten zawodnik mógł podwyższyć na 7:3, ale jego lob zza połowy był minimalnie niecelne. Jak się okazało, nie był to koniec emocji. W 41 i 42 minucie Hubert Cichocki po dwóch ładnych uderzeniach z dystansu sprawił, że było już tylko 6:5. Jednak gospodarzy mieli w swojej kadrze Eliasa, który w 44 minucie fantastycznie przymierzył z wolnego na 7:5. Lecz po kolejnych 2 minutach po raz czwarty w tym starciu dał znać o sobie Kalaby i CU byli bliscy remisu. W samej końcówce Cichocki miał sytuację na 7:7, ale obił słupek. Niedługo potem arbiter zagwizdał po raz ostatni. Los Blancos nie bez problemów, ale finalnie wygrali 7:6. Brawa należą się też Cosmos United za ambitną postawą i pogoń za przeciwnikiem.