( 1 : 3 )
Jesień 2023 - Totalbet 1. Liga 7x7
  • niedziela, 17 wrzesień 2023
  • 11:00

118' Kostya Didenko FC Otamany II
112' Vitalij Yakovenko FC Otamany II
111' Kostya Didenko FC Otamany II
118' Vitalij Yakovenko FC Otamany II
112' Vladyslav Burda FC Otamany II
111' Vitalij Yakovenko FC Otamany II
1Patryk Oleksa Defenders

Już w pierwszej kolejce beniaminek trafił na jednego z głównych pretendentów do mistrzowskiego tytułu. Defenders, bo o nich mowa, niezbyt dobrze wspominają swój premierowy występ w najwyższej lidze. Od tego czasu jednak bardzo się rozwinęli i stworzyli silny kolektyw. Podstawą sukcesu może być stała kadra i kto wie, czy nie okażą się czarnym koniem rozgrywek. Dynamo z kolei zanotowało dobrą końcówkę wiosennych rozgrywek, a także latem pokazali, że nie zamierzają zejść poniżej solidnego poziomu. Spotkanie od pierwszych minut było jakościowe i obie drużyny wyczekiwały na pierwszy ruch rywala. Po chwili odważniej zaczęli grać goście, często wykorzystując szybkość Kostyi Didenko. To właśnie on bardzo dobrze obrócił się z piłką na skraju pola karnego w 11. minucie i pewnym, płaskim strzałem pokonał golkipera. Dynamo nie zdążyło nacieszyć się trafieniem, a już był remis 1:1. Trzeba przyznać, że w tym fragmencie nie można było narzekać na nudę. Kilkanaście sekund po wznowieniu gry goście trafili do siatki jeszcze raz. Tym razem w imponującym stylu bramkarza pokonał Vitalij Yakovenko posyłając piłkę z dystansu wprost w okienko bramki. Od tej chwili jego zespół złapał rytm i kwestią czasu było, kiedy powiększą przewagę. Beniaminek sprawiał wrażenie nieco onieśmielonego i szczególnie nie próbował się odgryźć. Rywale nie zamierzali czekać i w pierwszej połowie ponownie bramkę zdobył Kostya Didenko, dzięki czemu Dynamo prowadziło 1:3. Z każdą minutą wyglądali coraz pewniej i wielu już w tym momencie mogłoby przypisać im komplet punktów. Poczuli się na tyle swobodnie, że tuż przed gwizdkiem sędziego na odważną próbę z przewrotki zdecydował się jeden z napastników. Było blisko. W drugiej odsłonie jednak Defenders pokazali swoją najgroźniejszą broń – zespołowość. Każdy poprawił swoją grę i prezentował zdecydowanie większą odwagę. Gospodarze powoli, lecz konsekwentnie przejmowali kontrolę na boisku, a rywale wyraźnie byli zaskoczeni takim obrotem spraw. W 28. minucie, wydawałoby się, w niegroźnej sytuacji piłkę z autu wrzucał Mateusz Izdebski. Jarosław Jachna wycisnął z tej akcji 100% obracając się obok obrońcy i wykorzystując jego bierność. Samo pokonanie bramkarza okazało się jedynie formalnością. Defenders wyczuło swoją szansę i już dwie minuty później doprowadziło do remisu. Po wznowieniu gry do remisu mógł doprowadzić Patryk Oleksa, ale po raz kolejny w spotkaniu dobrze powstrzymał go Artem Solonikov. Co się odwlecze, nie uciecze – w 30. minucie świetnym podaniem popisał się Illia Dehoda i Patryk w sytuacji sam na sam wyszedł zwycięską ręką. Spotkanie rozkręciło się na dobre, a gospodarze po upływie kolejnych pięciu minut, sensacyjnie objęli prowadzenie za sprawą drugiego gola Oleksy. W tym momencie Dynamo zdało sobie sprawę, że rywale naprawdę są groźni i może być ciężko o odwrócenie losów spotkania. Rozpoczęli próby ataku, lecz Defendersi, jak sama nazwa wskazuje, dobrze bronili dostępu do własnej bramki. Finalnie wynik się nie zmienił i beniaminek wygrał na inaugurację 4:3. Być może przed spotkaniem taki rezultat nie byłby sensacją, ale biorąc pod uwagę przebieg pierwszej połowy, trzeba przyznać, że była to nie lada niespodzianka.