1.Liga Futsal Zima 2024
  • niedziela, 03 marzec 2024
  • 20:40

1Jan Skotnicki In Plus

Starcie FC Legion z In Plusem w rozgrywkach Pierwszej Ligi Futsalu było drugim tego dnia dla nominalnych gości. W pierwszym Niebiescy rozbili Pro Serwis, czyli jednego konkurenta do tytułu, z drugim, czyli z FC L, też sobie poradzili. Goście sprawę załatwili już przed przerwą. Chociaż Legioniści od początku z entuzjazmem ruszyli do przodu, ale pierwszego gola zdobyli IP w 4 minucie. Wtedy to Rafał Barzyc sprytnie rozegrał rzut wolny, piłka trafiła do Jana Skotnickiego, a ten z bliska umieścił ją w sieci. Nie minęło 60 sekund i było już 0:2 po szybkiej kontrze wykończonej przez Daniela Gomulskiego. Po kwadransie na 0:3 poprawił świetnie dysponowany w tym spotkaniu Skotnicki, a jeszcze przed upływem pierwszej odsłony na 0:4 podwyższył Bartek Przyborek. Gospodarze mogli zdobyć bramkę do szatni, ale zabrakło im trochę szczęścia. Po zmianie stron oglądaliśmy już bardziej zacięte widowisko. W 29 minucie swoją okazję miał Aliaksei Latypau, ale jej nie wykorzystał, lecz po chwili udała się ta sztuka Arthemowi Khrulowi, który ładnie przymierzył zza pola karnego. In Plus jednak nie pozwolił przeciwnikim na rozwinięcie skrzydeł, a do tego w 37 minucie zadał kolejny cios po ładnej kombinacji w trójkącie Barzyc – Skotnicki – Przyborek. Na odsłodę FC Legion za sprawą swojego bramkarza Volodymira Chumaka zmniejszył rozmiary porażki na 2:5, ale na więcej zabrakło im czasu. In Plus odprawił z kwitkiem kolejnego rywala do złota, notując niezwykle efektowny i efektywny weekend zwieńczony kompletem punktów w dwóch spotkaniach.