( 2 : 2 )
Lato 2023 - Totalbet 8. Liga 6x6
  • wtorek, 01 sierpień 2023
  • 19:00

140' Maciej Beręsewicz Semper Victoria
128' Maciej Beręsewicz Semper Victoria
123' Tomasz Balcerzak Semper Victoria
122' Maciej Beręsewicz Semper Victoria
117' Mateusz Jończyk Semper Victoria
109' Tomasz Balcerzak Semper Victoria
127' Maciej Saba FC Obłupani
113' Bartek Radgowski FC Obłupani
108' Mariusz Kijewski FC Obłupani
140' Łukasz Zajkowski Semper Victoria
123' Michał Wilczyński Semper Victoria
122' Sebastian Kamoda Semper Victoria
113' Maciej Saba FC Obłupani
108' Maciej Saba FC Obłupani
1Maciej Beręsewicz Semper Victoria

FC Obłupani po stracie punktów w poprzedniej kolejce nie mogli sobie pozwolić na kolejną wpadkę z teoretycznie słabszym rywalem. Semper Victoria jednak doskonale wie, jak sprawić niespodziankę, lecz w tym sezonie szło im wyjątkowo kiepsko. Dlatego spodziewaliśmy się, że mimo ciężkiego meczu goście wyjdą z tarczą. Jako pierwsi rywali ostrzegli gospodarze. W 5. minucie Sebastian Kamoda stanął oko w oko z bramkarzem, który wyszedł górą z tej potyczki. Sygnał ostrzegawczy dobrze zinterpretowali gracze gości, ponieważ w 8. minucie odpowiedzieli płaskim strzałem z pola karnego i wyszli na prowadzenie 0:1. Nie cieszyli się z niego długo – już w kolejnej akcji w gąszczu nóg odrobinę wolnego miejsca znalazł Tomasz Balcerzak i posłał futbolówkę do siatki. Kolejne minuty przebiegały pod znakiem lekkiej przewagi FC Obłupani, którzy częściej operowali piłką i nie pozwalali przeciwnikom na tworzenie zagrożenia. W 13. minucie środkiem przedarł się Bartek Radgowski i pokonał golkipera. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się remisem 2:2 po tym, jak do siatki trafił Mateusz Jończyk. Niedosyt mogli odczuwać goście, ponieważ przeważali przez kwadrans, oddając jednak inicjatywę w końcowych minutach. Drugą odsłonę znakomicie rozpoczął Semper Victoria. Maciej Beręsewicz oraz Tomasz Balcerzak w niespełna dwie minuty wyprowadzili swój zespół na dwubramkowe prowadzenie i tym samym role się odwróciły. Teraz to goście musieli gonić za wynikiem. Już w kolejnej akcji indywidualnie przedarł się Maciej Saba, lecz bramkarz obronił jego uderzenie. W 27. minucie faulowany w polu karnym był jeden z zawodników gości, a Maciej Saba pewnie wykorzystał „jedenastkę” i zmniejszył straty. Wysiłek poszedł na marne już w kolejnej minucie, kiedy to nie porozumieli się obrońca z bramkarzem. Z sytuacji skorzystał Maciej Beręsewicz i trafił na 5:3. Wydaje się, że mogło to podciąć skrzydła zawodnikom gości. W 35. minucie efektowną paradą popisał się bramkarz Obłupanych, który końcem dłoni dosięgnął lobującej go piłki po rykoszecie od jednego z obrońców. Finalnie Semper Vicoria nie stracił już żadnej bramki, a w 40. minucie wynik na 6:3 ustalił Maciej Beręsewicz kompletując hat-tricka. Było to pierwsze zwycięstwo w letnich rozgrywkach gospodarzy. FC Obłupani z kolei ponieśli drugą z rzędu porażkę i na własne życzenie skomplikowali sobie sytuację w tabeli.