( 3 : 1 )
1.Liga Futsal Zima 2024
  • niedziela, 28 styczeń 2024
  • 19:10

139' Anton Narynskyi Team Ivulin Exile
133' Zmicer Chyruk Team Ivulin Exile
117' Anton Narynskyi Team Ivulin Exile
110' Hierman Rutkouski Team Ivulin Exile
139' Maksim Tarasevich Team Ivulin Exile
133' Hierman Rutkouski Team Ivulin Exile
117' Maksim Tarasevich Team Ivulin Exile
110' Siarhiej Mikałajenka Team Ivulin Exile
1Anton Narynskyi Team Ivulin Exile

Rywalizację Teamu Ivulin Exile z Dakafilem w Pierwszej Lidze Futsalu zapowiadaliśmy na bardzo zaciętą i tak też było w istocie. Jako pierwsi skutecznie zaatakowali goście, którzy już w 3 minucie wyszli na prowadzenie. Wtedy to Karol Jankowski przechwycił strzał z dystansu Leanida Isayenii i przytomnym lobem zza połowy dał prowadzenie swojej drużynie. Goście mieli potem kolejne okazje na powiększenie przewagi, ale Isayenia spisywał się bez zarzutu. A dodatkowo z czasem zaczęli się rozkręcać jego koledzy z pola i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 10 minucie po długim podaniu Siarhieja Mikałajenki do piłki dopadł Herman Rutkouski i doprowadził do remisu. Po kwadransie było już 2:1, gdy po pechowej interwencji jeden z defensorów trafił do własnej siatki. Nie minęło 120 sekund i komanda rodem z Białorusi podwyższyła na 3:1 po mocnym uderzeniu Antona Narynskiego. Taki też rezultat utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron obaj golkiperzy, Isayenia i Karol Sławiński mieli sporo pracy, raz za razem popisując się kapitalnymi robinsonadami. I to głównie dzięki nim przez długi czas wynik nie zmieniał się. Aż do 33 minuty. Wówczas Routkoski po odbiorze podał prostopadle do Zmicera Chyruka, który z bliska pokonał Sławińskiego. Było już 4:1 i zespół w żółtych znalazł się w wybitnie niekorzystnym położeniu. Na domiar złego w 39 minucie najlepszy na parkiecie Narynski po odbiorze przebiegł całe boisko i podwyższył na 5:1. Po chwili Łukasz Ciemięga huknął z dystansu, zmniejszając rozmiary porażki na 5:2. Team Ivulin Exile po naprawdę udanym występie zasłużenie sięgnął po premierowe 3 punkty tej zimy. Dakafil za to miał swoje niezłe momenty, ale skuteczność nie była ich sojusznikiem w tym spotkaniu, stąd też na pierwsze zdobycze będą musieli poczekać co najmniej do następnej niedzieli.