( 1 : 2 )
Wiosna 2021 - 3. Liga 6x6
  • niedziela, 25 kwiecień 2021
  • 14:00

148' Stepan Yashchyshyn Stara Gwardia
143' Stepan Yashchyshyn Stara Gwardia
142' Rafał Jaworek Stara Gwardia
136' Krszystof Glik Stara Gwardia
133' Robert Kamiński Stara Gwardia
132' Robert Kamiński Stara Gwardia
115' Igor Mushko Stara Gwardia
149' Daniel Kornatka ACL Zerwane
143' Michał Kubaszewski ACL Zerwane
125' Marek Chechat ACL Zerwane
109' Marek Chechat ACL Zerwane
148' Krzysztof Mazurek Stara Gwardia
143' Marcin Cieślak Stara Gwardia
142' Stepan Yashchyshyn Stara Gwardia
136' Robert Kamiński Stara Gwardia
133' Rafał Jaworek Stara Gwardia
132' Rafał Jaworek Stara Gwardia
115' Robert Kamiński Stara Gwardia
149' Marek Chechat ACL Zerwane
143' Daniel Kornatka ACL Zerwane
125' Daniel Kornatka ACL Zerwane
1Robert Kamiński Stara Gwardia

Parafrazując pamiętne słowa z wywiadu Piotra Ćwielonga – „jest ciężko, niedziela, godzina czternasta, pogoda też nie dopisuje”, tak moglibyśmy opisać warunki rozgrywania meczu pomiędzy Starą Gwardią i ACL Zerwane, czyli kolejnego spotkania 3 Ligi Szóstek. Jednak nic bardziej mylnego. Obie drużyny do meczu przystąpiły z dużym animuszem i chęcią do gry. Pomimo dużych ambicji do strzelenia bramki, czasem niewiele brakowało – dokładniejszego podania lub dostawienie nogi. Pierwszy, w dziewiątej minucie na boisku odnalazł się Marek Chechat i po indywidualnej akcji otworzył wynik spotkania. Do remisu w piętnastej minucie doprowadził Ihor Mushko, który doskonale wykorzystał dokładne podanie od Roberta Kamińskiego. Sądząc, że pierwsza partia „piłkarskich szachów” zakończy się wynikiem remisowym, w dwudziestej piątej minucie ten stan postanowili zmienić Daniel Kornatka, który asystował przy drugiej bramce Chechata. Skąpą liczbę strzelonych bramek w pierwszej odsłonie piłkarze obu drużyn zrehabilitowali w drugiej odsłonie. Bliźniacze akcje w trzydziestej drugiej i trzydziestej trzeciej minucie przeprowadzili Rafał Jaworek i Kamiński. Pierwszy z nich dwukrotnie asystował, drugi dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Niezwykle aktywny w tym meczu Kamiński miał swój udział również przy bramce w trzydziestej szóstej minucie, gdzie dobrze podał do Glik, a ten zmienił wynik meczu na 4:2. Przy kolejnych dwóch bramkach dla Starej Gwardii z kolei z dobrej strony pokazał się Yashchysyn, najpierw asystując Jaworkowi, a następnie samemu trafiając do bramki po podaniu Cieślaka. Chwilę później mogliśmy oglądać przedostatni zryw drużyny ACL Zerwanych – podanie Daniela Kornatki wykorzystał Michał Kubaszewski strzelając na 6:3. Ostatnie dwie minuty również przyniosły kolejne bramki, których tak brakowało w pierwszej połowie. Dla gospodarzy akcję przeprowadzili Mazurek i strzelec bramki Yashchyshyn, a wynik spotkania na 7:4 ustalił Kornatka po podaniu Chechata.