( 0 : 2 )
Wiosna 2023 - Totalbet 1. Liga 7x7
  • niedziela, 02 kwiecień 2023
  • 11:00

134' Szymon Więckowski Chemik Bemowo
149' Kostya Didenko FC Otamany II
123' Maksym Kondratevych FC Otamany II
119' Kostya Didenko FC Otamany II
134' Dawid Pitner Chemik Bemowo
149' Maksym Frantisov FC Otamany II
123' Eugenii Mogilnicki FC Otamany II
119' Maksym Kondratevych FC Otamany II
1Maksym Kulyk FC Otamany II
1Maksym Kondratevych FC Otamany II

Dynamo, to przeciwnik, który zdecydowanie nie „leży” Chemikowi Bemowo. Goście sezon rozpoczęli od falstartu, a w ich grze nie było widać charakterystycznej dla nich „iskry”. Wydawało się, że jeśli tylko Chemik zjawi się w dobrym zestawieniu, a były na to spore szanse po zimowych wzmocnieniach, to pierwsze zwycięstwo może stać się faktem. W obu drużynach dopisała frekwencja i mogliśmy liczyć na dużo jakości podczas gry. Pierwszą dogodną okazję stworzyli sobie zawodnicy w zielonych strojach, ale dwukrotnie świetnie interweniował Artem Solonikov. Najpierw poradził sobie z dobrym uderzeniem z dystansu, a po chwili obronił dobitkę. W kolejnych minutach Chemik starał się utrzymywać przy piłce i cierpliwie kreować akcje. Piłka zazwyczaj przechodziła przez Grzegorza Brzezińskiego, aby po chwili trafić do Szymona Więckowskiego. Jednak im bliżej pola karnego gości, tym szczelniejsze były szeregi defensywy. Dynamo z kolei opierało swoją grę na szybkich kontratakach i dalekim podaniu do szybkiego Kostyi Didenko. Ten ze swojej roli wywiązywał się bardzo dobrze i w 19. minucie wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie po uderzeniu z dystansu. Goście poszli za ciosem i jeszcze w pierwszej części podwyższyli prowadzenie za sprawą gola Maksyma Kondratevycha. Po upływie 25-ciu minut widniał rezultat 0:2, mimo wyrównanego przebiegu spotkania. Druga połowa przebiegała coraz wyraźniej pod dyktando Chemika, lecz brakowało klarownych okazji. Te natomiast tworzyli sobie zawodnicy z Ukrainy, a wręcz fantastyczną okazję zaprzepaścił Kostya Didenko w 33. minucie uderzając nad poprzeczką z odległości jednego metra. Sam napastnik uśmiechnął się, wiedząc jak wyglądało to z boku. Niewykorzystana sytuacja szybko się zemściła, gdy Dawid Pitner dalekim wznowieniem dostarczył futbolówkę Szymonowi Więckowskiemu, który zmniejszył stratę. Rezultat 1:2 spowodował, że Dynamo cofnęło się głębiej pod swoje pole karne i nie tak często szukało okazji do trafienia. Jeszcze wyraźniej było widać, że postanowili długim podaniem szukać napastnika. Chemik zaś rozpoczął niewielkie oblężenie bramki. W 39. minucie mógł być, a znając klasę strzelca – powinien być remis, ale Grzegorza Brzezińskiego zatrzymał bramkarz. Kilkanaście sekund później jeszcze lepszą okazję miał Marcin Sadowski, ale nie trafił w bramkę z bliskiej odległości. W 45. minucie z dystansu uderzał Szymon Więckowski, lecz futbolówka jedynie otarła się o słupek. Wydaje się, że tego dnia „coś” czuwało nad tym, aby gospodarze nie zdobyli chociażby punktu. Ostateczny cios, po kontrataku, zadał Kostya Didenko w 49. minucie spotkania i zapewnił swojej drużynie pierwsze punkty. Mecz był bardzo dobrym widowiskiem, a jego rozstrzygnięcie równie dobrze mogło się odwrócić na korzyść Chemika, lecz w kluczowych momentach zabrakło dokładności i piłkarskiego szczęścia.