( 2 : 1 )
Zima 2024 - 8.Liga
  • niedziela, 21 styczeń 2024
  • 08:00

145' Jakub Wierzchowski FC Screamers
144' Patryk Gorzycki FC Screamers
135' Michał Wilczyński FC Screamers
126' Jakub Wierzchowski FC Screamers
116' Jakub Wierzchowski FC Screamers
110' Patryk Gorzycki FC Screamers
139' Herman Gil Hiszpania
120' Samuel Garcia Hiszpania
145' Jakub Górzyński FC Screamers
144' Jakub Wierzchowski FC Screamers
135' Patryk Gorzycki FC Screamers
116' Patryk Gorzycki FC Screamers
110' Łukasz Kwiecień FC Screamers
139' Diego Sesar Hiszpania
109' Jaime Gonzalez Hiszpania
1Jakub Wierzchowski FC Screamers

W ciekawie zapowiadającym się starciu Ósmej Ligi Szóstek pomiędzy FC Screamers i Hiszpanią spodziewaliśmy się zaciętego boju. I trzeba przyznać, że pierwsza połowa była dość wyrównana. Po początkowym badaniu siły z czasem zaczęły się konkrety. I w 10 minucie obejrzeliśmy pierwszego gola. Wówczas to gospodarze wykorzystali grę w przewadze i po golu Patryka Gorzyckiego wyszli na 1:0. Po nieco ponad kwadransie Gorzycki wystąpił tym razem w roli asystenta, a z bliska do siatki drogę znalazł Jakub Wierzchowski. Lecz niedługo później mieliśmy odpowiedź gości. W 20 minucie po sprytnie uderzeniu z wolnego Samuela Garcii zespół z Półwyspu Iberyjskiego złapał kontakt. Stąd też do przerwy było 2:1. Tuż po zmianie stron niezwykle aktywny w tych zawodach Wierzchowski huknął jak z armaty z rzutu wolnego, podwyższając na 3:1. A gdy do końca był kwadrans Gorzycki popisał się drugim tego dnia ostatnim podaniem, tym razem do Michała Wilczyńskiego, który tylko dostawił nogę, poprawiając na 4:1. W 39 minucie nadzieję Czerwonym dał Herman Gil, który wykorzystał prostopadłe podanie od bramkarza Diego Sesara, ale ostatnie słowo należało do gospodarzy. W 44 minucie po kontrataku Gorzycki posłał piłkę między nogami golkipera i FC S powiększyli przewagę do 5:2, a po niespełna 60 sekundach najlepszy na murawie Wierzchowski w efektowny sposób zatańczył z obrońcami rywali, ustalając wynik na 6:2. FC Screamers po bardzo dobrym występie zasłużenie wygrali i dzięki temu utrzymali pozycję w ścisłym topie. Jeśli zaś chodzi o Hiszpanię, to tym razem im nie wyszło, ale coś czujemy, że ta drużyna zimą jeszcze namiesza.