( 4 : 1 )
Zima 2024 - 12.Liga
  • sobota, 27 styczeń 2024
  • 11:00

149' Daniel Kornatka Raptusy Ursus
148' Daniel Kornatka Raptusy Ursus
144' Jakub Zalewski Raptusy Ursus
139' Paweł Nykytczyn Raptusy Ursus
119' Robert Krzywkowski Raptusy Ursus
118' Paweł Hulewski Raptusy Ursus
114' Robert Krzywkowski Raptusy Ursus
109' Stanisław Łabasiewicz Raptusy Ursus
128' Jakub Roguski KS Centrum
127' Jakub Bembas KS Centrum
126' Jakub Bembas KS Centrum
111' Hubert Marczyk KS Centrum
149' Paweł Nykytczyn Raptusy Ursus
148' Paweł Nykytczyn Raptusy Ursus
144' Paweł Nykytczyn Raptusy Ursus
139' Stanisław Łabasiewicz Raptusy Ursus
119' Paweł Nykytczyn Raptusy Ursus
114' Paweł Nykytczyn Raptusy Ursus
109' Paweł Nykytczyn Raptusy Ursus
128' Jakub Bembas KS Centrum
127' Maciej Ciołek KS Centrum
126' Paweł Maciejski KS Centrum
1Paweł Nykytczyn Raptusy Ursus

Raptusy Ursus były zdecydowanym faworytem starcia Dwunastej Ligi Szóstek z KS Centrum. I to oni, po początkowym badaniu sił, otworzyli wynik. W 9 minucie Paweł Nykytczyn świetnie wrzucił do Sebastiana Łabasiewicza, a ten po główce z bliska trafił do sieci. Nie minęło 120 sekund i Hubert Marczyk, nieco na raty, ale doprowadził do wyrównania. Lecz po niespełna kwadransie RU znowu wyszli na prowadzenie, tym razem po mierzonym uderzeniu Roberta Krzywkowskiego. W 18 minucie byliśmy świadkami jednocześnie pięknego i kuriozalnego gola po tym, jak jeden z obrońców KS C tak niefortunnie wybił piłkę, że ta spadła wprost na głowę Pawła Hulewskiego, a ten niemal z połowy pokonał bramkarza rywali. Po chwili Krzywkowski miał już na koncie dublet i mieliśmy 4:1. Jak się okazało, ten rezultat utrzymał się do przerwy. Początek drugiej odsłony w wykonaniu załogi w żółtych trykotach był imponujący. W 26 minucie kontakt dał Jakub Bembas, nie minęło 60 sekund, gdy na 4:3 poprawił Marczyk, a za moment był już remis po strzale Jakuba Roguskiego z 28 minuty. Goście mieli też okazje, by wyjść na prowadzenie, ale nie wykorzystali ich. Za to Raptusy, po takim szoku, pozbierali się i końcówka należała do nich. W 39 minucie najlepszy na placu Nykytczyn zdobył sytuacyjnym „czubem” gola z bliska, a w 44 minucie gospodarze za sprawą Jakuba Zalewskiego powiększyli przewagę na 6:4(po 3 w tym spotkaniu asyście Nykytczyna). Na samym finiszu Nykytczyn dorzucił jeszcze dwa ostatnie podania, oba do Daniela Kornatki, co dało Raptusom Ursus wygraną 8:4. RU nie bez problemów, ale zdobyli kolejne 3 punkty, dzięki którym utrzymali się w czubie stawki. KS Centrum zaś wyglądali nieźle, ale zabrakło im nieco doświadczenia w ostatnim minutach tej rywalizacji.