( 3 : 0 )
Zima 2023 - 9. Liga
  • niedziela, 08 styczeń 2023
  • 18:00

147' Miłosz Czernecki KK Wataha Warszawa
134' Artur Adamiec KK Wataha Warszawa
124' Artur Adamiec KK Wataha Warszawa
123' Dominik Suracki KK Wataha Warszawa
105' Miłosz Czernecki KK Wataha Warszawa
147' Artur Adamiec KK Wataha Warszawa
134' Miłosz Czernecki KK Wataha Warszawa
124' Miłosz Czernecki KK Wataha Warszawa
1Mateusz Fejcher KK Wataha Warszawa
1Jakub Godlewski Bizony FC
1Miłosz Czernecki KK Wataha Warszawa

KK Wataha Warszawa w pierwszej kolejce zmierzyła się z kolejnym debiutantem w rozgrywkach Ligi Bemowskiej. O Bizonach niewiele wiedzieliśmy, a znaliśmy jedynie ich kapitana, który występował w innej drużynie. To właśnie Jakub Godlewski pierwszy zapisał się w protokole, ale chyba nie z takiego powodu, jakby chciał. W 3. minucie zupełnie bezsensownie zatrzymał piłkę ręką i otrzymał od arbitra żółtą kartkę. Z gry w przewadze skorzystali gospodarze obejmując prowadzenie po golu Miłosza Czerneckiego, który kończył akcję wślizgiem. Pierwszy kwadrans, mimo straty gola i jeszcze jednej groźnej sytuacji z 13. minuty, przebiegał pod znakiem przewagi debiutantów. Częściej operowali piłką i atakowali, lecz jeszcze nie przełożyło się to na gole. KK Wataha pokazała swoje doświadczenie i skutecznie się broniąc wyprowadziła w końcówce pierwszej części spotkania dwa ciosy. Najpierw piłkę odbitą po uderzeniu w słupek dobijał Dominik Suracki, a kilkanaście sekund później Artur Adamiec ustalił wynik pierwszej połowy na 3:0. Z pewnością goście mogli czuć niedosyt, ponieważ ich gra była zdecydowanie lepsza, niż wskazywał wynik. W drugich 25-ciu minutach poprawili jednak skuteczność. A może przede wszystkim zdecydowali się częściej uderzać na bramkę przeciwników. Efekt był bardzo dobry i już w 33. minucie mieliśmy wynik 3:2. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Maciej Wierczyński, a przy golu kontaktowym asystę dalekim wyrzutem zaliczył bramkarz gości. Gospodarze w porę się obudzili i już po chwili ruszyli do ataku. Pierwsza próba Miłosza Czerneckiego zatrzymała się na słupku lecz już po kilku sekundach Artur Adamiec podwyższył prowadzenie. Wynik 4:2 pozwolił skupić się na defensywie, natomiast Bizony musiały zaatakować jeszcze odważniej. Ponownie nie odnieśli korzyści, lecz tym razem swój udział w tym miał golkiper KK Watahy. Ostatecznie do siatki trafił jeszcze raz Miłosz Czernecki i ustalił wynik meczu na 5:2. Spotkanie było wyrównane, a obie drużyny miały w jego trakcie swoje dobre momenty. Większą skutecznością wykazali się gospodarze i w dużej mierze dzięki temu zapisali na swoje konto 3 punkty.