( 1 : 1 )
Jesień 2021 - SuperLiga6
  • niedziela, 24 październik 2021
  • 18:00

106' Buzz Astral Pojemna Halina
117' Bartek Goździewski eXc Mobile Ochota
106' Bartosz Przyborek Pojemna Halina
117' Kamil Jurga eXc Mobile Ochota
1Bartosz Przyborek Pojemna Halina
1Wojciech Skotnicki Pojemna Halina
1Krzysztof Ananasek eXc Mobile Ochota

Na deser niedzielnych rozgrywek został do rozegrania szlagier kolejki. Obie ekipy w lato tryumfowały na arenie ogólnopolskiej zatem mogliśmy się spodziewać świetnego widowiska. Mimo, że w obu zespołach z talii kart na ten mecz wypadło po jednym asie, to personalnie zestawienia wyglądały bardzo dobrze. Lepiej spotkanie rozpoczęli gospodarze, których na prowadzenie wyprowadził Buzz Astral zdejmując pajęczynę z bramki. Przebieg gry był narzucony od początku przez zdobywców bramki, którzy więcej operowali piłką i próbowali tworzyć przewagę liczebną na połowie gości. Trzeba jednak przyznać, że Ci bronili bardzo szczelnie nie zostawiając przeciwnikom wiele miejsca blisko bramki i czyhali na przechwyt. Kilkukrotnie im się udało, ale nie przynosiło to efektu w postaci bramki. Aż do 17 minuty. Wtedy to szybką akcję wyprowadził Kamil Jurga, a finalizacją zajął się Bartek Goździewski. Do końca pierwszej części meczu utrzymał się rezultat 1:1. Krótka przerwa wydaje się, że lepiej zadziałała na zdobywców Pucharu Polski, którzy nieco odsunęli się od swojej bramki i momentami grali wysokim pressingiem. Oczywiście taka gra niosła ze sobą ryzyko, ale tego dnia w kapitalnej dyspozycji był Krzysztof Jabłoński. Jeśli tylko Pojemna Halina zdołała oddać strzał w światło bramki, to zawsze górą był bramkarz, który oprócz świetnej gry na linii kilkukrotnie próbował zaskoczyć wysuniętego Mateusza Cichawę. I trzeba przyznać, że wiele nie brakowało. Im bardziej zbliżaliśmy się do końca meczu, tym śmielej poczynali sobie gracze w fioletowych strojach. Ich groźne kontry świadomie przerywali rywale zgarniając dwukrotnie żółtą kartkę. Paradoksalnie podczas gry z przewagą jednego zawodnika lepsze okazje kreowali Mistrzowie Polski. Wynik się nie zmienił i remis 1:1 chyba nie jest zadowalający dla żadnej ze stron, obie mogą czuć niedosyt po spotkaniu. Z perspektywy widza było to bardzo dynamiczne spotkanie z dużą dawką taktyki, walki oraz okazji bramkowych. Chcemy więcej takich meczów.