( 4 : 5 )
Zima 2023 - 11. Liga
  • niedziela, 15 styczeń 2023
  • 17:05

125' Michał Manelski Futgol Academy
124' Artur Niemczuk Futgol Academy
123' Grzegorz Wąś Futgol Academy
102' Adrian Rokicki Futgol Academy
147' Paweł Grosicki Młodzi Perspektywiczni
144' Tomasz Muszyński Młodzi Perspektywiczni
132' Wojciech Czuba Młodzi Perspektywiczni
125' Marcin Walczak Młodzi Perspektywiczni
120' Marcin Plenzler Młodzi Perspektywiczni
108' Marcin Kopiński Młodzi Perspektywiczni
107' Tomasz Muszyński Młodzi Perspektywiczni
106' Tomasz Muszyński Młodzi Perspektywiczni
125' Bartłomiej Żurkowski Futgol Academy
124' Michał Manelski Futgol Academy
102' Michał Manelski Futgol Academy
144' Wojciech Czuba Młodzi Perspektywiczni
106' Marcin Walczak Młodzi Perspektywiczni
1Michał Manelski Futgol Academy
1Tomasz Muszyński Młodzi Perspektywiczni

Futgol Academy w oczekiwaniu na pierwsze punkty zmierzył się z drużyna Młodzi Perspektywiczni, którzy w pierwszej kolejce wywalczyli remis. Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w 2. minucie spotkania wyszli na prowadzenie. Odpowiedź gości była kapitalna – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego fantastycznym wolejem popisał się Tomasz Muszyński. Będący pod wrażeniem gola MP poszli za ciosem i po chwili objęli prowadzenie. Bramka była zasługą duetu Wojciech CzubaTomasz Muszyński, który wysoko naciskał obrońcę i zabrał mu piłkę. Do siatki futbolówkę skierował bardziej doświadczony z wymienionego duetu. Zabójcze 3 minuty dopełnił Marcin Kopiński podwyższając prowadzenie na 1:3. Żeby nie było zbyt „słodko”, to obrońca gości postanowił wyciągnąć pomocną dłoń do przeciwników w 12 minucie. Nieopatrznie podał pod swoim polem karnym do jednego z rywali, ale swoją drużynę uratował bramkarz. Chwilę później Arek Mucha jeszcze raz interweniował, tym razem po uderzeniu z dystansu. To był dobry okres gry FA, który został zwieńczony… golem gości. W 20. minucie faulowany przed polem karnym był Tomasz Muszyński. Do piłki podszedł Marcin Plenzer i oddał strzał w kierunku bramki. Futbolówka po drodze odbiła się od jednego z zawodników i wpadła do siatki. Prowadzenie 1:4 wydawało się bezpieczne. Tylko się wydawało. Futgol Academy podniósł rękawice i niespodziewanie, w ciągu niespełna pięciu minut doprowadził do remisu 4:4. Z dobrej strony pokazał się Michał Manelski, który najpierw asystował wykładając piłkę do pustej bramki, a za chwilę dobrze się zastawił, obrócił z przeciwnikiem na plecach i uderzył pod poprzeczkę. Nie udało się jednak dowieść remisu do przerwy, ponieważ w ostatniej akcji kuriozalny błąd popełnił bramkarz gospodarzy. Rzut wolny z własnej połowy wykonywał Marcin Walczak, zagrał piłkę w światło bramki rywali, gdzie jednak nie było żadnego z partnerów. Golkiper postanowił „bezpiecznie” odprowadzić piłkę wzrokiem, ale okazało się, że futbolówka wpadła do siatki tuż przy słupku. Tym sposobem po pierwszej połowie prowadzili Młodzi Perspektywiczni 4:5. W drugiej połowie nadal aktywny był Michał Manelski i w 28. minucie po dobrej indywidualnej akcji niewiele się pomylił. Kilka minut później obrońca oraz bramkarz FA wzajemnie przeszkodzili sobie, z czego skorzystał Wojciech Czuba i podwyższył prowadzenie na 4:6. Szybko odpowiedzieć na straconego gola próbowali gospodarze, lecz ich dobre uderzenie zatrzymał bramkarz gości. Sekundy później w drugą stronę ruszył Wojciech Czuba, ale trafił tylko w słupek. W tym fragmencie spotkania MP skupili się na defensywie i wyprowadzaniu kontrataków. Futgol Academy próbowało trafić po raz kolejny, lecz skutecznie powstrzymywał ich bramkarz. Odważniejsze wyjścia dawały więcej miejsca przeciwnikom pod ich polem karnym. Ci z możliwości kontratakowania chętnie korzystali. W 43. minucie jeszcze powstrzymała ich poprzeczka, natomiast w 44. minucie trafili na 4:7. Niezdecydowanie bramkarza i obrońcy wykorzystał Wojciech Czuba, który powalczył do końca o piłkę. Opłaciło się, przejął futbolówkę i dograł ją do Tomasza Muszyńskiego. Kilka minut później złe podanie rywala wykorzystał Paweł Grosicki i ustalił wynik meczu na 4:8. Być może gdyby Futgol Academy wystrzegał się błędów własnych, byłby w stanie wywalczyć chociażby punkt. Z drugiej strony Młodzi Perspektywiczni pokazali konsekwencję w swojej grze i wygląda na to, że w dużym stopniu o ich sukcesach będzie decydować duet Muszyński – Czuba.