( 4 : 2 )
Zima 2023 - 10. Liga
  • niedziela, 22 styczeń 2023
  • 17:05

150' Przemysław Mazurek Nie Ma Mocnych
149' Rafał Dobrosz Nie Ma Mocnych
140' Piotr Burdach Nie Ma Mocnych
138' Rafał Dobrosz Nie Ma Mocnych
122' Rafał Dobrosz Nie Ma Mocnych
120' Rafał Dobrosz Nie Ma Mocnych
116' Tomasz Świder Nie Ma Mocnych
106' Przemysław Mazurek Nie Ma Mocnych
150' Daniel Mazurek Nie Ma Mocnych
140' Przemysław Mazurek Nie Ma Mocnych
122' Piotr Burdach Nie Ma Mocnych
120' Tomasz Świder Nie Ma Mocnych
116' Robert Burdach Nie Ma Mocnych
106' Rafał Dobrosz Nie Ma Mocnych
1Przemysław Mazurek Nie Ma Mocnych
1Paweł Drewniak FC Yelonki
1Rafał Dobrosz Nie Ma Mocnych

W konfrontacji Nie Ma Mocnych z FC Yelonkami w ramach Dziesiątej Ligi Szóstek trudno było wskazać faworyta i pierwsza, bardzo zacięta połowa, potwierdziła te prognozy. Już w 6 minucie wynik z małą pomocą rykoszetu otworzył Przemek Mazurek, ale szybki dublet niezawodnego Sebastiana Małczyńskiego sprawił, że ekipa z Jelonek prowadziła 1:2. Po nieco ponad kwadransie mieliśmy wyrównanie po solowym rajdzie Tomka Świdra, a w końcówce pierwszej części dwa gole dołożył Rafał Dobrosz i drużyna z zielono-białych trykotach na przerwę schodziłą z przewagą 4:2. Po zmianie stron ten rezultat utrzymywał się dość długo, bo aż do 38 minuty. Wtedy to hat-tricka skompletował najlepszy na placu Dobrosz, a 120 sekund później na 6:2 poprawił Piotr Burdach. Sytuacja FC Y była bardzo ciężka, ale w 44 minucie Małczyński po raz trzeci wpisał się na listę strzelców, zmniejszając straty na 6:3. W końcówce jednak NMM za sprawą Dobrosza i Przemka Mazurka wykorzystali fakt, że rywale się otworzyli, ustalając stan rywalizacji na 8:3. Nie Ma Mocnych zanotowali premierową victorię tej zimy i trzeba przyznać, że było to zasłużone rozstrzygnięcie, chociaż FC Jelonki w pierwszej części nie odstawali od rywali.

Po meczu miała miejsce wyjątkowo nieprzyjemna sytuacja, w której reprezentant gości uderzył zawodnika Nie Ma Mocnych. Przypominamy przy okazji, że jako Liga Bemowska będziemy surowo i bezwględnie karać każdą osobę, która pozwola sobie na tego typu zachowania i tu nie będzie żadnego odstępstwa od reguły. Nie w naszej lidze miejsca na chamstwo i mamy tylko nadzieję, że to, czego byliśmy świadkami, już więcej się nie powtórzy.