Zima 2024 - 10.Liga
Kolejka 10
  • niedziela, 10 marzec 2024
  • 16:10

150' Rafał Bujalski Oldboys Derby
148' Andrzej Kalinowski Oldboys Derby
139' Paweł Ekiert Oldboys Derby
127' Marcin Wiktoruk Oldboys Derby
135' Ivan Muzyka FC Allians
118' Volodymyr Holovchenko FC Allians
104' Andrij Panasiuk FC Allians
150' Marcin Wiktoruk Oldboys Derby
148' Marcin Wiktoruk Oldboys Derby
127' Michał Piątkowski Oldboys Derby
1Marcin Wiktoruk Oldboys Derby

W spotkaniu FC Allians vs Oldboys Derby, zdecydowanym faworytem była drużyna gospodarzy. Potrzebują oni zwycięstwa, by pozostać w walce o medale. OD zaś, wciąż znajdują się w potencjalnej grupie spadkowej. Początek meczu należał jednak do Allians, którzy objęli prowadzenie już w 4 min, po bramce Volodymyra Holovchenko. Mimo intensywnych ataków na bramkę Rafała Wieczorka, na następną bramkę czekaliśmy do 18 min. Wtedy na listę strzelców wpisał się Oleksandr Ivanchuk, jednocześnie ustalając wynik do przerwy na 2:0. Tuż po wznowieniu drugiej połowy, Marcin Wiktoruk zdobył bramkę kontaktową. Po kolejnych trzech minutach, FCA znów odskoczyli na dwie bramki. W 30 min, Andrij Panasiuk dobił strzał sparowany przez bramkarza, a w kolejnych minutach Yuriy Zaharchuk trafił na 4:1. OD próbowali gonić, lecz rywal skutecznie trzymał ich na dystans. W ostatnich minutach Oldboye dwukrotnie pokonali bramkarza oponentów, lecz, doprowadzając do stykowego wyniku, lecz zabrakło już czasu, żeby odwrócić losy tego spotkania. Finalnie mecz zakończył się wynikiem 5:4, co pozwoliło FC Allians wskoczyć na najniższym stopień podium.