( 3 : 6 )
Zima 2023 - 9. Liga
  • niedziela, 05 marzec 2023
  • 10:00

149' Artur Adamiec KK Wataha Warszawa
128' Taras Zozulyn KK Wataha Warszawa
122' Dominik Suracki KK Wataha Warszawa
119' Taras Zozulyn KK Wataha Warszawa
113' Wojciech Wolny KK Wataha Warszawa
111' Artur Adamiec KK Wataha Warszawa
106' Dominik Suracki KK Wataha Warszawa
104' Wojciech Wolny KK Wataha Warszawa
128' Wojciech Wolny KK Wataha Warszawa
122' Artur Adamiec KK Wataha Warszawa
113' Artur Adamiec KK Wataha Warszawa
104' Artur Adamiec KK Wataha Warszawa
1Artur Adamiec KK Wataha Warszawa

O godzinie 10 rano mieliśmy przyjemność  gościć na placu zespoły z 9 ligi szóstek, gdzie rywalizację podejmowały zespoły Junak vs Kk Wataha Warszawa. Zaglądając do tabeli przed starciem śmiało można było twierdzić, że to drużyna Gości będzie dyktować warunki tego spotkania i tak tez się stało. Już w 4 minucie meczu byliśmy świadkami pierwszego gola, a jego strzelcem był Wojtek Wolny, który pewnym strzałem umieścił futbolówkę w dolny róg bramkami. Na kolejnego gola w tym meczu nie trzeba było długo czekać, wataha niemal odrazu ruszyła do ataku, a składną akcje perfekcyjnie wykończył Wojtek Wolny, dzięki czemu Goście objęli dwubramkową przewagę. Junak po dwóch szybkich ciosach strzał się otrząsnąć i coraz mocniej próbował przebić się przez łonie defensywna rywali aż w końcu w 9 minucie owy fakt udało im się osiągnąć, a na oddanie strzału zdecydował się Paweł Groszkowski, który zmniejszył różnice. Od tego kontu mogło się wydawać, że mecz zrobi sie bardzo wyrównany, jednak rzeczywistość była nieco inna. Dobra jakość gry towarzyszyła Gościom, a dzięki temu dołożyli kolejne dwa gole, uciekając rywalom na trzy gole różnicy. Junak pomimo dobrej dyspozycji rywala nie zamierzał się poddawać i cały czas starał się tworzyć ciekawe rozwiązania, a w 15 minucie Kacper Chimczuk idealnie odnalazł się w polu karnym i świetnie wykończył akcje strzałem z woleja. Po tym zdarzeniu drużyny strzeliły jeszcze kilka goli, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:6. W drugiej części meczu drużyny naprzemiennie doprowadzały do groźnych akacji i już po 4 minutach jedna jak i druga drużyna trafiała piłkę do siatki. Wraz z biegiem czasu Gra Watahy była coraz bardziej przyjemna dla oka i większość akacji rozgrywała się pod bramką Junaka, a to zawarowało kolejne trafienie, jednak tym razem było ono samobójcze. Mimo dobrej dyspozycji Watahy Junak za wszelka cenę stał się odrobić niekorzystny wynik i po części im się to udawało strzelali pojedyncze bramki, lecz gdyby ich skuteczność była jeszcze bardziej dokładna, to Wataha miała by spore problemy. Gdy mecz zbliżał sie ku końcowi Junak dostał wiatru w żagle i stopniowo zaczął odrabiać stratę, dzięki czemu w 43 minucie udało im się doprowadzić do remisu. po tym fakcie mogło się wydawać, że mecz zakończy się takim wynikiem, aczkolwiek ostatnie słowo w tym meczu należało do Gości i w ostatniej minucie meczu zdobyli zwycięskiego gola.