( 5 : 0 )
2.Liga Futsal Zima 2024
  • niedziela, 21 styczeń 2024
  • 16:45

139' Petro Zolotiy Ukraine United
136' Rostyslav Rudyi Ukraine United
135' Vova Ufimtsev Ukraine United
131' Petro Zolotiy Ukraine United
129' Rostyslav Rudyi Ukraine United
127' Danil Borman Ukraine United
126' Danil Borman Ukraine United
121' Rostyslav Rudyi Ukraine United
118' Kostya Vesolovskyi Ukraine United
117' Eugenii Buhajenko Ukraine United
110' Rostyslav Rudyi Ukraine United
108' Danil Borman Ukraine United
139' Danil Borman Ukraine United
135' Kostya Vesolovskyi Ukraine United
131' Rostyslav Rudyi Ukraine United
129' Petro Zolotiy Ukraine United
126' Rostyslav Rudyi Ukraine United
118' Petro Zolotiy Ukraine United
117' Vlad Zolotarov Ukraine United
110' Danil Borman Ukraine United
108' Rostyslav Rudyi Ukraine United
130' Zurabi Saginadze Ukraine United
1Rostyslav Rudyi Ukraine United

W meczu Ukraine United z XYZ w Drugiej Lidze Futsalu pewniakiem do triumfu byli nominalni gospodarze. Lecz Maciej Zarzycki et consortes dzielnie się bronili. Aż do 8 minuty, gdy ruszyła ukraińska machina. W ciągu 60 sekund UU zdobyli dwa gole (najpierw z bliska trafił Danil Bohman, a po chwili był samobój) i otworzył się worek z bramkami. W 10 minucie było już 3:0 po akcji duetu Bohman – Rostyslav Rudyi, a po nieco ponad kwadransie Vlad Zolotarov podał do Żenii Buhajenko, a ten poprawił na 4:0. Następnie Pomarańczowi mieli rzut karny, ale zmarnowali go, co jednak szybko sobie odbili, jeszcze przed przerwą podwyższając na 5:0 po uderzeniu Kostii Vesolovskiego. Tuż po zmianie stron, błąd defensywy wykorzystał Vova Umfitsev i zrobiło się 6:0. Było już wtedy jasne, kto będzie górą w tym spotkaniu. Komanda rodem z Ukrainy kierowana przez trio Petro Zolotyi, Rudyi i najlepszy na parkiecie Bohman raz za razem bez najmniejszej litości punktowała oponentów, finalnie aż 13 razy znajdując drogę do siatki. Gości stać było tylko na honorowe trafienie Michała Borzęckiego. Ukraine United po kolejnym kapitalnym występie zwyciężyli aż 13:1 i, rzecz jasna, pozostali na pozycji lidera z kompletem punktów i robiącym wrażenie bilansem 26-4. XYZ z kolei ambitnie walczyli do końca, ale po prostu przeciwnicy okazali się za mocni.