( 1 : 1 )
Zima 2023 - 11. Liga
  • niedziela, 22 styczeń 2023
  • 20:00

149' Dawid Głowacki Teraz Kolska
145' Dawid Szadkowski Teraz Kolska
144' Krystian Leszko Teraz Kolska
143' Krystian Leszko Teraz Kolska
139' Karol Kozdrowski Teraz Kolska
138' Dawid Głowacki Teraz Kolska
137' Marcin Siniarski Teraz Kolska
134' Jakub Pernal Teraz Kolska
132' Krystian Leszko Teraz Kolska
126' Karol Kozdrowski Teraz Kolska
124' Dawid Głowacki Teraz Kolska
149' Jakub Pernal Teraz Kolska
145' Dawid Głowacki Teraz Kolska
143' Dawid Szadkowski Teraz Kolska
139' Krystian Leszko Teraz Kolska
138' Bartosz Chojnowski Teraz Kolska
137' Dawid Głowacki Teraz Kolska
134' Krystian Leszko Teraz Kolska
132' Karol Kozdrowski Teraz Kolska
126' Dawid Szadkowski Teraz Kolska
124' Dawid Szadkowski Teraz Kolska
1Dawid Szadkowski Teraz Kolska

W spotkaniu Teraz Kolskiej z Airwentem w ramach Jedenastej Ligi Szóstek faworytem była ekipa w żółtych trykotach, ale spodziewaliśmy się, że wicelider nie będzie miał tu łatwego zadania. I tak też było w istocie. Jako pierwsi groźnie zaatakowali gospodarze, którzy w 6 minucie obili obramowanie, ale to goście po kwadransie zadali skuteczny cios. Po podaniu Darka Malewskiego świetnie zachował się Nazar Babiński, który trafił na 0:1. Kolska miała swoje okazje, w 19 minucie w poprzeczkę uderzył Jakub Pernal, ale dopiero na 60 sekund przed upływem pierwszej odsłony udało im się wyrównać za sprawą niezawodnego Dawida Głowackiego, który wykorzystał przytomne podanie Dawida Szadkowskiego. Do przerwy było zatem 1:1. Tuż po zmianie stron najlepszy na murawie Szadkowski zagrał tym razem do Karola Kozdrowskiego, a kapitan TK dał swojej ekipie prowadzenie. Po pół godzinie gry mieliśmy jednak znowu remis po bramce Bena Wakeforda. Chwilę potem z dystansu próbował Głowacki, ale jego potężny strzał zatrzymał się na słupku. W 32 minucie Krystian Leszko otrzymał piłkę od Kozdrowskiego, minął bramkarza i było 3:2, w 34 zaś ładnie przymierzył Pernal i zrobiło się 4:2. Na kwadrans przed końcem Paweł Boruc po sprytnym lobie zmniejszył straty na 4:3, ale od tego momentu te bardzo wyrównane zawody zamieniły się w prawdziwe show w wykonaniu załogi w żółtych trykotach. W 37 minucie na 5:3 podwyższył Marcin Siniarski, a niedługo po nim Dawid Głowacki popisał się fenomenalną przewrotką. Po tym golu z cyklu „stadiony świata” TK podkręciła tempo i zaaplikowała rywalom jeszcze pięć trafień, samemu dając się tylko raz pokonać. Ostatecznie Teraz Kolska zwyciężyła 11:4 i było to na pewno zasłużony triumf, chociaż musimy też pochwalić Airwent, który przez większą część tego widowiska nie odstawał od przeciwnika, przez co golkiper TK Bartosz Chojnowski także miał sporo pracy.