( 1 : 2 )
Zima 2023 - 3. Liga
  • niedziela, 26 luty 2023
  • 11:00

127' Bartłomiej Kowalewski FC Warsaw Team
107' Bartłomiej Kowalewski FC Warsaw Team
146' Michał Królikiewicz Los Aspirantos
129' Maciej Tatarewicz Los Aspirantos
121' Michał Królikiewicz Los Aspirantos
116' Stanisław Królikiewicz Los Aspirantos
127' Patryk Orzeł FC Warsaw Team
129' Michał Królikiewicz Los Aspirantos
116' Maciej Tatarewicz Los Aspirantos
1Patryk Więckowski FC Warsaw Team
1Jan Królikiewicz Los Aspirantos
1Michał Królikiewicz Los Aspirantos

FC Warsaw Team od dwóch kolejek wróciło na dobre tory i z pewnością chciało podtrzymać passę w meczu przeciwko Los Aspirantos. Goście natomiast w walce o podium muszą liczyć każdy punkt, zatem w grę nie wchodził nawet remis. Zadanie już na starcie wydawało się utrudnione, ponieważ LA musiało rozegrać spotkanie bez nominalnego bramkarza, a po kilkunastu minutach w rękawice ubrany został najlepszy strzelec drużyny, Jan Adamiec. Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już około 3. minuty trafili w obramowanie bramki. Chwilę później rywale odpowiedzieli swoją akcją, ale dogranie wzdłuż końcowej linii nie przyniosło skutku, ponieważ do strzału nie dopuścił bramkarz, który szybko skrócił kąt napastnikowi. W kolejnych sekundach obejrzeliśmy niemalże kopię tej akcji, lecz w drugim polu karnym. Tym razem atakujący gości nie trafił w piłkę. Otwarty początek spotkania dobrze rokował dla bezstronnego widza. W 7. minucie do siatki udało się trafił Bartłomiejowi Kowalewskiemu, który dobijał swój strzał. Następne akcje nie przynosiły sukcesu, a gra toczyła się między jednym, a drugim polem karnym. Nieznaczną przewagę mieli zawodnicy FC Warsaw Team, ale ostatecznie to goście trafili do siatki. Najpierw z podania Macieja Tatarewicza przed pole karne skorzystał Stanisław Królikiewicz, a następnie akcję indywidualną przeprowadził Michał Królikiewicz. Prowadzenie 1:2 ponownie rozgrzało emocje. Gospodarze jeszcze przed końcem pierwszej części ruszyli do ataku. W 23. minucie dobrze piłkę w polu karnym przyjął, zastawił się i obrócił Bartłomiej Kowalewski, ale uderzenie powędrowało tylko w boczną siatkę. Minutę później z prawej strony boiska do środka z futbolówką zszedł Beniamin Chrapowicki i obiecująco uderzył po ziemi, lecz dobrą interwencją popisał się awaryjny golkiper. Zatem pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem gości. W drugiej odsłonie szybko do remisu doprowadził Bartłomiej Kowalewski. Odpowiedział po niespełna dwóch minutach płaskim uderzeniem w długi róg Maciej Tatarewicz. Tym razem Los Aspirantos nie oddali inicjatywy rywalom i próbowali pójść za ciosem. W 31. minucie po rozpoczęciu gry od autu wzdłuż linii popędził Stanisław Królikiewicz, a jego niezły strzał w długi róg obronił bramkarz. Kilkanaście sekund później po kontrataku z powietrza uderzał Mariusz Lewandowski, ale jego próba powędrowała obok bramki. To była bardzo dobra okazja na gola. Następne akcje nie przyniosły skutku zarówno z jednej, jak i drugiej strony, a spora w tym zasługa Jana Adamca, który nieźle spisywał się w bramce. Końcówkę spotkania FC Warsaw Team próbowało rozgrywać z wysoko ustawionym bramkarzem, lecz nie przynosiło to zamierzonego celu. W 46. minucie odważną grę golkipera wykorzystał Michał Królikiewicz i ustalił wynik spotkania na 2:4. Tym samym Los Aspirantos zachowali szansę na zdobycie brązowych medali, ale aby się tak stało, korzystnie muszą ułożyć się wyniki innych spotkań.