3Sebastian Bulik Satelitos
1Paweł Dąbrowski Satelitos
1Łukasz Brzeszcz Bukat Diablos
1Sebastian Bulik Satelitos

Porażka sprzed tygodnia mocno zmobilizowała Satelitosów na mecz z Bukatem Diablos. Roszady w składzie, zmiana na pozycji bramkarza, pełne skupienie przed meczem, miały być drogą do sukcesu. Bukat też musiał dokonać zmian, choć te były wymuszone raczej przez złośliwe choroby niż próby ulepszenia taktyki. Od pierwszych minut oglądaliśmy bardzo szybką, wyrównaną, ale też ostrą grę. Efektem był rzut karny, odgwizdany po faulu na Mateuszu Lewickim. Egzekutorem został, nie kto inny, a Sebastian Bulik. Chwilę później było juz 0:2, lecącą z wysoka piłkę zdeptał do ziemi Paweł Dąbrowski i od razu uderzył na bramkę, wystarczająco nieprzyjemnie dla bramkarza, żeby ten nie mógł obronić. Przed przerwą Bukat zdołał dojść na kontakt. Ładną wrzutkę w pole karne wykonał Łukasz Brzeszcz, a niesamowitym sprytem wykazał się Krzysztof Sobolewski. Zamiast przyjmować i próbować się obrócić, zakręcił się wokół przyjmowanej na klatkę piłki i popchnął ją barkiem, kompletnie zaskakując tym bramkarza. Po wznowieniu gry w drugiej połowie obejrzeliśmy krótkie one man show w wykonaniu Bulika, który błyskawicznie rozstrzygnął losy meczu. Najpierw z ostrego kąta posłał petardę między słupkiem a bramkarzem, po chwili, dryblując środkiem ponownie zdołał umieścić piłkę w siatce. Diablosi odpowiedzieli ładną bramką po stałym fragmencie gry i zdominowali środek pola na długie minuty. Mimo wielu okazji i nieporadności defensywy Satelitosów nie oddali wielu groźnych strzałów. Warty odnotowania jest fakt, że poza wywalczonym karnym, zupełnie na boisku niewidoczny był Lewicki. Indywidualnie kryty przez Krzysztofa Fejchera nie miał żadnej możliwości manewru. Przypomniał o sobie dopiero w końcówce, kiedy spuszczony już z oka przez defensywę zdołał dobić strzał Adama Deptucha i ustalić wynik spotkania na 2:5. Forma Satelitosów przypomina nieco wahadło Newtona, w pierwszej kolejce przegrali wysoko z wicemistrzem, a w drugiej pokonali mistrza. Wynik tego spotkania stawia więcej pytań niż daje odpowiedzi, kto będzie walczył o mistrzostwo i daje nam pełne prawo powiedzieć, że Liga Bemowska będzie ciekawsza.