( 2 : 1 )
2.Liga Futsal Zima 2024
  • niedziela, 28 styczeń 2024
  • 20:40

140' Paweł Pyzel PNP Mehisto
139' Rafał Hołubicki PNP Mehisto
135' Jakub Kaczmarek PNP Mehisto
129' Kostya Stsiazhko PNP Mehisto
125' Rafał Hołubicki PNP Mehisto
124' Jakub Kaczmarek PNP Mehisto
120' Mateusz Reich PNP Mehisto
117' Mateusz Reich PNP Mehisto
139' Piotr Biezanek PNP Mehisto
135' Paweł Pyzel PNP Mehisto
129' Rafał Hołubicki PNP Mehisto
125' Kostya Stsiazhko PNP Mehisto
124' Kostya Stsiazhko PNP Mehisto
120' Kostya Stsiazhko PNP Mehisto
137' Krzystof Czerwonka Kartofliska
114' Konrad Ferszter Kartofliska
1Kostya Stsiazhko PNP Mehisto

W starciu Drugiej Ligi Futsalu pomiędzy Mehisto i Kartofliskami delikatnym faworytem byli nominalni goście. I to oni stworzyli sobie pierwszą dogodną okazję już w 4 minucie, ale ich napastnik nie zdążył zamknąć akcji. Na pierwszego gola musieliśmy poczekać niespełna kwadrans. Wówczas Konrad Ferszter zagrał do Krzysztofa Czerwonki, a ten otworzył wynik. Z czasem jednak gospodarze przebudzili się i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 17 minucie Mateusz Reich zanotował odbiór, popędził na bramkę i dał wyrównanie swojej ekipie. A jeszcze przed przerwą niezwykle aktywny w tych zawodach Kostya Stsiazhko świetnie minął podeszwą oborńcę, podał do Reicha, a ten skompletował dublet. Stąd też po pierwszej części było 2:1. Tuż po zmianie stron mieliśmy odpowiedź załogi w ciemnych trykotach. W 23 minucie w zamieszaniu podbramkowym odnalazł się Bartek Urbański, który doprowadził do remisu. Nie minęło 60 sekund, gdy Stsiazhko podał do Jakuba Kaczmara, a ten z bliska dał prowadzenie 3:2. Po chwili drużyna w żółtych koszulkach powiększyła przewagę do 4:2 (kolejna asysta Stsiazhko, gol Rafała Hołubickiego z ostrego kąta). Po niecałej pół godzinie tego meczu Hołubicki wycofał na przedpolę do najlepszego na placu Kostii, a ten podwyższył na 5:2. Na 5 minut przed końcem Kaczmarek poprawił na 6:2, ale goście, nie mając nic do stracenia, rzucili się do przodu. W efekcie na listę strzelców wpisał się Radek Rzeźnikiewicz. Na co gospodarze odpowiedzieli pięknym lobem z 39 minuty wybornie dysponowanego w tym spotkaniu Hołubickiego. W rewanżu golkiper Kartoflisk Paweł Socha po indywidualnej akcji zmniejszył straty na 7:4, ale ostatnie słowo należało do Żółtych. Na sekundy przed końcowym gwizdkiem rezultat na 8:4 ustalił Piotr Pyzek. Mehisto po dobrym występie zanotowali premierowe zwycięstwo tej zimy i trzeba przyznać, że były to zasłużone 3 punkty. Chociaż goście przez długie fragmenty grali jak równy z równym, ale popełnili w drugiej odsłonie za dużo błędów indywidualnych, a to skrzętnie wykorzystali ich oponenci.