( 2 : 0 )
Zima 2024 - 17.Liga
  • niedziela, 28 styczeń 2024
  • 14:00

148' Robert Litawa Zielone Bielany
147' Robert Litawa Zielone Bielany
145' Max Furmaniak Zielone Bielany
143' Bartłomiej Paczkowski Zielone Bielany
142' Artem Beregonskykh Zielone Bielany
139' Robert Litawa Zielone Bielany
132' Robert Litawa Zielone Bielany
121' Robert Litawa Zielone Bielany
149' Jakub Pomorski Old Stars
129' Michał Boruc Old Stars
145' Robert Litawa Zielone Bielany
143' Robert Litawa Zielone Bielany
142' Bartłomiej Paczkowski Zielone Bielany
139' Juan Bravo Zielone Bielany
132' Mateusz Kiersnowski Zielone Bielany
121' Franciszek Orłowski Zielone Bielany
149' Michał Boruc Old Stars
129' Jakub Pomorski Old Stars
1Robert Litawa Zielone Bielany

Faworytem potyczki Zielonych Bielan z Old Stars w rozgrywkach Siedemnastej Ligi Szóstek byli goście, ale początek tych zawodów był dość wyrównany. Sporo było prób z dystansu, ale dopiero po niespełna kwadransie obejrzeliśmy pierwszego gola. Wówczas to Robert Litawa minął kilku obrońców, oddał strzał, a futbolówką po małym pinballu w polu karnym, z pomocą obrońcy OS, wpadła do siatki. ZB nie zadowalali się tym skromnym prowadzeniem i jeszcze przed przerwą podwyższyli na 2:0. I znowu w głównej roli wystąpił Litawa, który w 21 minucie ładnie zabrał się z piłką i w sytuacji sam na sam sprytnie uderzył w krótki róg. Jak się okazało, rezultat 2:0 utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron, po błędzie w wyprowadzeniu, goście za sprawą duetu Jakub Pomorski – Michał Boruc złapali kontakt na 2:1, ale po nieco ponad pół godzinie gry Litawa po raz kolejny wpisał się do protokołu i było 3:1. Old Stars starali się odrabiać straty, ale znakomicie spisywał się Juan Bravo. Bramkarz gospodarzy dołożył też asystę w 39 minucie, a autorem gola był, rzecz jasna, Litawa. I od tej chwili poszło z górki. Robert Litawa dryblował, podawał, strzelał, a do pomocy miał jeszcze Bartłomieja Paczkowskiego. W efekcie Bielany w końcówce zaczęli punktować rywali, co miało przełożenie na wynik (finalnie było 9:2). My tu musimy podkreślić piękny solowy rajd najlepszego na placu Litawy przy bramce Maksa Furmaniaka z 45 minuty, efektowne było też okienko snajpera gospodarzy z 47 minuty. Ogólnie cały występ Roberta był znakomity. Zielone Bielany w pełni zasłużenie zgarnęli 3 punkty, chociaż trzeba też dodać, że gdyby Old Stars mieli swoje niezłe momenty, ale brakowało im skuteczności.