( 3 : 0 )
Lato 2023 - Totalbet 8. Liga 6x6
  • wtorek, 11 lipiec 2023
  • 19:00

140' Maciej Saba FC Obłupani
137' Bartek Radgowski FC Obłupani
132' Bartosz Trojanowski FC Obłupani
117' Bartek Radgowski FC Obłupani
107' Bartosz Trojanowski FC Obłupani
103' Maciej Saba FC Obłupani
139' Rafał Barzyc Żabka Polska
135' Rafał Barzyc Żabka Polska
125' Rafał Barzyc Żabka Polska
123' Rafał Barzyc Żabka Polska
137' Maciej Saba FC Obłupani
132' Maciej Saba FC Obłupani
117' Maciej Saba FC Obłupani
107' Maciej Saba FC Obłupani
103' Maks Szlubowski FC Obłupani
1Bartek Radgowski FC Obłupani
139' Albert Krukowski Żabka Polska
135' Albert Krukowski Żabka Polska
123' Mateusz Błaszkiewicz Żabka Polska
1Maciej Saba FC Obłupani

W starciu FC Obłupanych z Żabka Polska w ramach Ósmej Ligi Szóstek bukmacherzy nieco więcej szans dawali nominalnym gospodarzom. A gdy dodamy do tego, że goście stawili się na to spotkanie wąskim i do tego dość eksperymentalnym składem, to wydawało się, że to będą całkowicie jednostronne zawody. I dość szybko FC O zabrali się do pracy. Już w 3 minucie niezawodny Maciej Saba trafił do siatki i mieliśmy 1:0. Niedługo później Saba przeprowadził solowy rajd i wyłożył piłkę jak na tacy do Bartosza Trojanowskiego i zrobiło się 2:0. Zieloni starali się atakować, ale mimo wszystko częściej inicjatywę mieli ich rywale, którzy w dodatku często zatrudniali stojącego z konieczności między słupkami Maksa Bojko. Ten jednak spisywał się bez zarzutów. Lecz przed przerwą został pokonany po raz trzeci, tym razem przez Bartosza Radgowskiego (po kolejnej asyście Saby). Wynik 3:0 po pierwszej części zwiastował koniec emocji, tymczasem jednak goście ruszyli do ataku. I po 25 minutach było już tylko 3:2 po dublecie Pawła Barzyca. Żabka miała swoją okazję na remis, ale to Czerwoni zdobyli kolejnego gola. Po nieco ponad pół godzinie gry Trojanowski po raz drugi wpisał się na listę strzelców, a podawał mu, rzecz jasna, Saba. Jednak przeciwnicy nie zamierzali składać broni. W 35 minucie Barzyc skompletował hat-tricka i było już tylko 4:3, po kolejnych 120 sekundach, po kontrze, mieliśmy bramkę Radgowskiego (podawał oczywiście Saba). Tuż przed końcem Żabka za sprawą Barzyca zbliżyła się na 5:4, ale ostatnie słowo należało do FC O. Na sekundy przed finalnym gwizdkiem najlepszy na murawie Maciej Saba po indywidualnej akcji ustalił rezultat na 6:4. FC Obłupani zwyciężyli po raz drugi z rzędu i na ten moment są w czubie tabeli. Słowa uznania należą się też Żabce za ambitną walkę mimo skromnej kadry.