( 3 : 0 )
Lato 2023 - Totalbet 5. Liga 6x6
  • wtorek, 11 lipiec 2023
  • 19:45

140' Barnaba Rud-Chlipalski Szczęki Szczęśliwice
137' Barnaba Rud-Chlipalski Szczęki Szczęśliwice
130' Barnaba Rud-Chlipalski Szczęki Szczęśliwice
129' Barnaba Rud-Chlipalski Szczęki Szczęśliwice
126' Sebastian Dziewoński Szczęki Szczęśliwice
117' Paweł Kamiński Szczęki Szczęśliwice
103' Kajetan Ostoja-Ciemny Szczęki Szczęśliwice
102' Aleksander Stachiewicz Szczęki Szczęśliwice
138' George Gusev Team Ivulin Exile
135' Maksim Tarasevich Team Ivulin Exile
125' Maksim Khikhol Team Ivulin Exile
123' George Gusev Team Ivulin Exile
140' Sebastian Dziewoński Szczęki Szczęśliwice
137' Dominik Ostoja-Ciemny Szczęki Szczęśliwice
130' Piotr Tenczyński Szczęki Szczęśliwice
129' Aleksander Stachiewicz Szczęki Szczęśliwice
103' Barnaba Rud-Chlipalski Szczęki Szczęśliwice
102' Dominik Ostoja-Ciemny Szczęki Szczęśliwice
138' Vadim Sharapau Team Ivulin Exile
125' Hierman Rutkouski Team Ivulin Exile
123' Maksim Khikhol Team Ivulin Exile
1Jakub Zakrzewski Szczęki Szczęśliwice
1Maksim Tarasevich Team Ivulin Exile
1Siarhiej Mikałajenka Team Ivulin Exile
1Barnaba Rud-Chlipalski Szczęki Szczęśliwice

Szczęki Szczęśliwice, po minimalnym zwycięstwie na inaugurację, w drugiej kolejce mierzyły się z Team Ivulin Exile, dla którego był to pierwszy pojedynek w letnich rozgrywkach. Po gościach, tradycyjnie już, spodziewaliśmy się waleczności, ale ich aktualna dyspozycja pozostawała niewiadomą. Pierwsze minuty były kapitalne w wykonaniu gospodarzy. Już po raptem trzech minutach meczu prowadzili 2:0 po golach Aleksandra Stachiewicza oraz Kajetana Ostoji-Ciemnego. Zespół gości był wyraźnie zaskoczony i poirytowany takim przebiegiem spraw. Niestety efektem była nadmierna „waleczność” i dwa bardzo ostre wejścia w przeciwników. W obu przypadkach zawodnicy obejrzeli żółtą kartkę i musieli odbyć dwuminutową karę. Przewinienia „nałożyły” się na siebie i przez chwilę TIE musiał radzić sobie w podwójnym osłabieniu. Udało się przetrwać, a zawodnicy Szczęk mogli mieć do siebie pretensje, że nie „ukąsili” przeciwnika po raz kolejny. Po uzupełnieniu skłądu gra się wyrównała, a coraz częściej piłkę starali się kontrolować goście. Mimo, że gospodarze nieco rzadziej mieli futbolówkę pod nogami, to potrafili stworzyć większe zagrożenie od rywali. W 12. minucie dobrze z dystansu uderzał Sebastian Dziewoński, lecz bramkarz zdołał sparować futbolówkę na rzut rożny. Chwilę później Team Ivulin nacisnął na rywali i w słupek trafił Antoś Łahviniec. Trzeba przyznać, że sytuacja nie była łatwa. Dłuższą przerwę od trafień przerwał w 17. minucie Paweł Kamiński, dobijając uderzenie w słupek Barnaby Rud-Chlipalskiego. Pierwsza połowa zakończyła się bezpiecznym prowadzeniem 3:0, a Szczęki Szczęśliwice wydawały się kontrolować przebieg meczu. Być może to uśpiło drużynę na początku drugiej połowy. W 23. minucie mocno piłkę wzdłuż linii końcowej wstrzelił Maksim Khikhol, a do siatki z najbliższej odległości trafił George Gusev. Kilkadziesiąt sekund później straty zmniejszył asystujący przy pierwszym golu Maksim i w szeregach TIE pojawiła się szansa na odwrócenie losów spotkania. Jednak gospodarze niemalże natychmiast zareagowali na stratę dwóch goli. W zamieszaniu podbramkowym szczęśliwie piłkę dobił Sebastian Dziekoński, a dwie minuty później, w krótkim odstępie czasu, dwukrotnie do siatki trafił Barnaba Rud-Chlipalski. W efekcie Szczęki Szczęśliwice prowadziły 6:2 i zagwarantowały sobie spokojne ostatnie 10 minut meczu. Bohaterem spotkania tym razem został strzelec ostatnich czterech goli dla gospodarzy, Barnaba Rud-Chlipalski. Oprócz trafień był bardzo aktywny i ofensywa zespołu często opierała się właśnie na nim. Niezłe spotkanie rozegrał również Dominik Ostoja-Ciemny, który pomysłowo rozegrał rzut wolny z Barnabą przy golu na 7:3. Ostatecznie Szczęki Szczęśliwice zwyciężyły 8:4 i po dwóch kolejkach mają na swoim koncie komplet sześciu punktów.