( 2 : 2 )
Zima 2023 - 13. Liga
  • niedziela, 26 luty 2023
  • 09:00

143' Maciej Dubicki Chłopcy do bicia
126' Jarosław Grzywacz Chłopcy do bicia
120' Maciej Szymański Chłopcy do bicia
119' Igor Mushko Chłopcy do bicia
147' Egor Chunikhin Makabi Warszawa
115' Jerzy Tarkowski Makabi Warszawa
104' Jerzy Tarkowski Makabi Warszawa
143' Maciej Szymański Chłopcy do bicia
126' Maciej Szymański Chłopcy do bicia
120' Marcin Lubański Chłopcy do bicia
119' Jarosław Grzywacz Chłopcy do bicia
115' Radek Pintara Makabi Warszawa
1Maciej Szymański Chłopcy do bicia

Wczesnym niedzielnym porankiem doszło do spotkania w 13 lidze szóstek, gdzie Chłopcy Do Bicia podejmowali 8 w tabeli Makabi. Mecz błyskawicznie rozpoczęli Goście, którzy już w 4 minucie meczu otworzyli wynik spotkania za sprawą Jerzego Tarkowskiego, który dobrze odnalazł się w dogodnej sytuacji i pewnym strzałem pokonał bramkarza. Od tego momentu Makabi nabrało jeszcze większej pewności siebie, dzięki czemu systematycznie doprowadzali do ciekawych rozwiązań, które mogły zakończyć się golem. Po kilku minutowych natarciach na bramkę Gospodarzy w końcu udało im się zdobyć drugiego, a jego strzelcem ponownie był Tarkowski. Po tym Fakcie Chłopcy Do Bicia starli się odrobić dwubramkową stratę, jednak początkowo im to nie wychodziło. Sporo było u nich niedokładności, która znacznie utrudniała im skuteczne konstruowanie akcji. Swoje okazje zaczęli wykorzystywać dopiero po 19 minutach gry, gola dającego kontakt zdobył Igor Mushko, a minutę później Łukasz Zaradzki, pewnym uderzeniem doprowadził do remisu. W dalszym ciągu meczu drużyny miały jeszcze kilka dobrych okazji, lecz nie udało im się znaleźć drogi do bramki i po pierwszych 25 minutach zawodnicy opuszczali plac przy wyniku 2:2. Po zmianie stron Gospodarze nie zamierzali zwalniać tempa i chwilę po rozpoczęciu drugiej części meczu wyszyli na prowadzenie za sprawą Jarka Grzywacza, który skutecznie wykorzystał dobre podanie Macieja Szaymańskiego. Od tego momentu mecz stał się bardzo wyrównany, drużyny naprzemiennie konstruowały ciekawe rozwiania. W 40 minucie meczu sędzia został zmuszony do podyktowania ,,jedenastki’’ dla Makabi za zagranie piłki ręka w polu karnym. Do wykonania powinności podszedł Tarkowski i była to idealna okazja by znów doprowadzić do remisu w tym meczu, lecz strzał nie powędrował nawet w światło. W dalszej części niewykorzystana okazja zemściła się na Gościach i gola na 4:2 zdobył Maciej Dubicki. W końcówce spotkania Makabi starała się jeszcze powalczyć na korzystny rezultat i nawet udało im się zdobyć bramkę kontaktową, aczkolwiek to nie starczyło by pokonać Gospodarzy i finalnie mecz zakończył się wynikiem 4:3.