( 3 : 1 )
Zima 2023 - 12. Liga
  • niedziela, 05 marzec 2023
  • 10:00

144' Piotr Loze Gentleman Warsaw Team
120' Dominik Ambroziak Gentleman Warsaw Team
142' Papuna Hadeliia FC Allians
135' Pavlo Nerovnia FC Allians
122' Yuriy Zaharchuk FC Allians
111' Oleksander Hrakov FC Allians
107' Papuna Hadeliia FC Allians
144' Paweł Szydziak Gentleman Warsaw Team
120' Jakub Augustyniak Gentleman Warsaw Team
1Trokhym Sokolenko FC Allians

FC Allians dopisując sobie trzy punkty w meczu przeciwko Gentleman Warsaw Team mógł zachować realne szanse, zatem zwycięstwo z drużyną z końca stawki było dla nich wręcz obowiązkiem. Już przed meczem było wiadomo, że w ich szeregach nastąpiła mobilizacja, ponieważ frekwencja pozwoliłaby utworzyć dwa składy. Od pierwszego gwizdka oglądaliśmy szybkie spotkanie, w którym oba zespoły chętnie atakowały. Skuteczność była po stronie gospodarzy, którzy objęli prowadzenie 2:0 po golach Trokhyma Sokolenko. W 12. minucie szybko na straconą bramkę próbowali odpowiedzieć goście – z rzutu rożnego dogrywał Paweł Szydziak, ale uderzenie Piotra Loze powędrowało obok bramki. W odpowiedzi ruszył duet Volodymyr HolovchenkoDenys Ternovyi, lecz i w tym przypadku piłka nie trafiła do siatki. Pięć minut później ładnie z dystansu uderzył Holovchenko, a piłkę z trudem odbił bramkarz gości. FC Allians zyskiwał przewagę i wydawało się, że za moment podwyższy prowadzenie. Mimo kilku prób nie udało się, a w 20. minucie daleki wyrzut golkipera przejął Dominik Ambroziak i trafił do siatki zmniejszając straty do jednego gola. Gospodarze jednak nie dali nadziei na szybkie odrobienie strat, ponieważ po kilkudziesięciu sekundach bramkę na 3:1 zdobył Trokhym Sokolenko kompletując hat-tricka. W drugiej części przewaga FC Allians stale rosła i tylko w pierwszych pięciu minutach Papuna Hadeliia dwukrotnie mógł pokonać bramkarza. Gdy w 35. minucie na 4:1 trafił Trokhym Sokolenko, po dobrym wyprowadzeniu akcji spod własnej bramki, stało się jasne, że trzy punkty padną łupem FC Allians. Tak też się stało, a ostatecznie gospodarze wygrali 5:2 i tymczasowo wskoczyli na trzeci stopień podium.