( 3 : 2 )
Zima 2023 - 2. Liga
  • niedziela, 15 styczeń 2023
  • 12:00

148' Vadim Korob Ukrainian Vikings
146' Eugeniy Sirotenko Ukrainian Vikings
144' Ivan Markowych Ukrainian Vikings
141' Vadim Korob Ukrainian Vikings
140' Vadim Korob Ukrainian Vikings
138' Eugeniy Sirotenko Ukrainian Vikings
120' Vadim Korob Ukrainian Vikings
116' Vasyl Pidluznyi Ukrainian Vikings
103' Ivan Markowych Ukrainian Vikings
148' Eugeniy Sirotenko Ukrainian Vikings
146' Vadim Korob Ukrainian Vikings
144' Vadim Korob Ukrainian Vikings
141' Eugeniy Sirotenko Ukrainian Vikings
140' Vasyl Pidluznyi Ukrainian Vikings
116' Vadim Korob Ukrainian Vikings
103' Vadim Korob Ukrainian Vikings
1Vadim Korob Ukrainian Vikings

O godzinie 12 rozpoczął się mecz w drugiej klasie rozgrywkowej, gdzie walkę o wagę trzech punktów stoczyły drużyny Ukrainian Vikings vs Haratacze. Na pierwszego gola w tym spotkaniu nie trzeba było długo czekać, gdyż szybko na placu zaadoptowała się drużyna Gosparzarzy i już w 3 minucie meczu otworzyli oni wynik spotkania za sprawą Ivana Markovicha. Mimo szybkiej stężonej bramki Ukraińcy nie długo cieszyli się ze zdobytej bramki, bowiem dwie minut później do głosu doszli rywale, a bramkę dająca remis ustrzelił Marek Wójcik po podaniu Cezarego Oziebło. Od tego momentu mecz stał się bardzo zacięty i obie drużyny naprzemiennie zaczęły wymieniać groźne ataki, lecz przez dłuży czas nie mogły odnaleźć drogi do bramki. Po kilku minutowej ciszy w końcu do Gości udało się dojść Gospodarzom, a dokładniej to Vasyl Piduznyi pewnym strzałem pokonał bramkarza i dał swojej ekipie prowadzenie. Zaraz po tym zdarzeniu Gospodarze ruszyli za ciosem i w 20 minucie dołożyli kolejne trafienie. Owy fakt dość mocno zaczął drażnić drużynę przeciwną i Haratacze postanowili wziąć się w garść, co szybko przyniosło efekty i 22 minucie gola dającego kontakt ustrzelił Marek Wójcik, który pewnie pokonał bramkarza. Do przerwy nie oglądaliśmy już więcej bramek i na przerwę zawodnicy zeszli przy stanie 3:2. Po zmianie stron mecz nabierał coraz to bardziej wyraźnego wydźwięku, a Haratacze w końcu zaczęli wykorzystywać sytuacje, a dzięki temu udało im się pierw wyrównać wynik, a następnie wysunąć na poprowadzenie. Mimo wszelki starań Haratczy to Ukraińcy nieco lepiej wypadali przy rywalu. Z każdą mijającą minutą mecz zaczęła przejmować drużyna Gospodarzy, a głównym motorem drużyny Wikingów był Vadim Korab, który aż trzykrotnie pokonywał bramkarza, zaliczając do tego aż 4 asysty. Nie można tu również nie wspomnieć o Marku Wójciku z drużyny przeciwnej, ten wytrwale dążył by doprowadzić  drużynę na odpowiednie tory, jednak nie udało mu się to, ale na swoim koncie zaliczył 4 bramki oraz jedną asystę. Mecz finalnie zakończył się wynikiem 9:5 i Wikingowie mogli cieszyć się ze zdobytych trzech punktów w sezonie.