( 3 : 6 )
Zima 2023 - SuperLiga6
  • niedziela, 19 luty 2023
  • 15:15

149' Vitalij Yakovenko FC Otamany II
119' Kostya Didenko FC Otamany II
115' Kostya Didenko FC Otamany II
113' Kostya Didenko FC Otamany II
112' Kostya Didenko FC Otamany II
110' Kostya Didenko FC Otamany II
119' Borys Ostapenko FC Otamany II
113' Borys Ostapenko FC Otamany II
110' Borys Ostapenko FC Otamany II
1Kostya Didenko FC Otamany II

W ukraińskich derbach w SuperLidze6 pomiędzy FK Almazem i Dynamo spodziewaliśmy się świetnego widowiska i nie zawiedliśmy się. Już w 2 minucie świetnie z wolnego przymierzył Władysław Andriusta i było 1:0. Po 120 sekundach mieliśmy już 1:1 po tym, jak Borys Ostapenko huknął z dystansu, piłka odbiła się jeszcze od słupka, potem od pleców bramkarza i wpadła do siatki. W 8 minucie Yury Neudakh trafił na 2:1, ale odpowiedź Niebiesko-Białych była zabójcza. Kostya Didenko w ciągu 5 minut aż cztery razy wpisał się na listę strzelców (szczególnie gol na 2:3 z wolnego był godny uwagi) i zrobiło się 2:5. A to nie był koniec jego popisów. W 19 minucie Didenko po raz piąty znalazł drogę do bramki (trzecią asystę tego dnia zanotował Ostapenko) i było 2:6. Niemal natychmiast zareagował Almaz, Neudakh skompletował dublet i potem już do końca pierwszej połowy ten zawodnik starał się zmniejszyć straty swojego zespołu. Lecz brakowało mu skuteczności. Po pierwszej części było zatem 3:6. Tuż po zmianie stron Neudakh dopiął swego, zaliczając hat-tricka, nie minął moment i po odbiorze oraz dobrym wykończeniu akcji przez Vladyslava Kulnyka FK A zbliżyli się na 5:6. Dynamo po tych dwóch ciosach przebudziło się i po niecałej półgodzinie gry odskoczyło na 5:7 (po samobójczym trafieniu). Goście nie zamierzali się zatrzymywać, obili poprzeczkę, ale rezultat nie zmienił się. Potem inicjatywę przejęli gospodarze, Ihar Bakun na przemian z Neudakhem starali się pokonać golkipera przeciwników, ale udało się to dopiero w 48 minucie Ruslanowi Kobyliatskyjowi, który w zamieszaniu podbramkowym z bliska umieścił futbolówkę w sieci. Almaz rzucił wszystko na jedną kartkę, ale w samej końcówce naciął się na kontrę, którą wykorzystał Vitalij Yakovenko, który ustalił wynik rywalizacji na 6:8. Obie komandy stworzyły naprawdę fantastyczne widowisko, jakie oglądało się z czystą przyjemnością. Mieliśmy tu wysoki poziom, bardzo szybkie tempo, moc popisów indywidualnych, a także piękne bramki. Czyli wszystko, co w futbolu najlepsze. Wygrało Dynamo, które dzięki temu przedłużyło swoje medalowe nadzieje, ale brawa za ten występ należą się też FK Almazowi.