( 2 : 3 )
Jesień 2022 - Totalbet 2. Liga 7x7

148' Damian Metryka Agil at Agord
140' Karol Kalicki Agil at Agord
137' Damian Metryka Agil at Agord
117' Damian Metryka Agil at Agord
148' Adrian Dadas FC Zaborów
125' Adrian Dadas FC Zaborów
124' Adrian Dadas FC Zaborów
109' Adrian Dadas FC Zaborów
148' Michał Kulpiński Agil at Agord
148' Mariusz Balcerek Agil at Agord
140' Damian Metryka Agil at Agord
148' Sylwester Jacewicz FC Zaborów
125' Jacek Wdowczyk FC Zaborów
124' Sylwester Jacewicz FC Zaborów
109' Kamil Czarnecki FC Zaborów
1Damian Metryka Agil at Agord

W pojedynku Agilu z Zaborowem trudno było wytypować przebieg spotkania, ponieważ obie drużyny potrafią zaskoczyć. Na plus i minus. Goście poniekąd przyzwyczaili, że ich mecze są wyrównane i rozstrzygają się w ostatnich minutach. Rywalizacja rozpoczęła się dobrze dla gospodarzy, którzy przy pomocy przeciwników wyszli na prowadzenie już w 3. minucie. Nie podcięło to skrzydeł podopiecznym Pana Darka, którzy przejęli inicjatywę i starali się zagrozić bramce. Na ich szczęście udało się wyrównać stosunkowo szybko. W zasadzie to nie była kwestia szczęścia, tylko bardzo dobrej, zespołowej akcji. Kamil Czarnecki zgrał piłkę do Adriana Dadasa, który nie miał kłopotów z trafieniem do siatki. Zaborów próbował pójść za ciosem, lecz w 13. minucie dobrą interwencją popisał się bramkarz Agilu. Kolejne próby, jeśli udało się oddać strzał na bramkę, były bardzo niecelne. Z dystansu uderzał Jacek Wdowczyk, ale efekt lepiej przemilczeć. Kłopotów z celnością nie miał za to Damian Metryka, który w 17. minucie przymierzył z rzutu wolnego i ponownie wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie. Przewagi nie udało się dowieść do przerwy. Co prawda dobrą akcję gości w 23. minucie zatrzymał bramkarz, ale już kilkanaście sekund później musiał skapitulować, a drugie trafienie na swoim koncie zapisał Adrian Dadas. Czasu do końca pierwszej odsłony zostało niewiele, lecz to wystarczyło, aby „Damiś” obejrzał żółta kartkę. Okazało się, że to nie wszystko i Zaborów postanowił zadać cios tuż przed gwizdkiem arbitra. Z dystansu swoich sił spróbował Adrian Dadas, piłka po drodze lekko odbiła się od obrońcy stojącego na linii strzału i zatrzepotała w siatce. Tym sposobem goście po 25-ciu minutach prowadzili 2:3. Była to zapowiedź interesującej drugiej części. Zagadką było, czy FC Zaborów tym razem nie straci przewagi w drugiej połowie. Ta rozpoczęła się od wyrównanej gry bez klarownych sytuacji bramkowych. Pierwsza groźna okazja pojawiła się po stronie Agilu w 35. minucie, kiedy to bramkarz poradził sobie z trudnym strzałem Damiana Metryki, a chwilę później z boku pola karnego pomylił się Jan Śmigielski. Kilkadziesiąt sekund później Damian nie dał już szans golkiperowi na skuteczną interwencję i doprowadził do remisu. Zaborów mógł się szybko zrewanżować, lecz ich uderzenie zatrzymało się na poprzeczce. Nie minęło wiele czasu, a Karol Kalicki dał prowadzenie swojej drużynie. Czas upływał, wynik się nie zmieniał. Rezultat 4:3 na minuty przed ostatnim gwizdkiem arbitra zmuszał gości do odważniejszych prób, a to wiązało się z ryzykiem skontrowania. W 48. minucie Damian Metryka skompletował hat-tricka i wydawało się, że jest już po meczu. Mimo tego, Adrian Dadas pokazał, że jest liderem swojej drużyny w obecnym sezonie i już po kilkunastu sekundach trafił po raz czwarty. Na więcej zabrakło czasu i ostatecznie Agil odniósł zwycięstwo 5:4. Była to kolejna wygrana rzutem na taśmę po wyrównanym meczu. FC zaborów z kolei dopisał na swoje konto następne spotkanie z utraconą szansą w końcówce meczu.