( 2 : 3 )
Lato 2022 - 9. Liga 7x7
  • środa, 31 sierpień 2022
  • 20:30

136' Łukasz Bocki Filarecka Fighters
131' Bartosz Fuks Filarecka Fighters
130' Bartosz Fuks Filarecka Fighters
124' Daniel Dzięgielewski Filarecka Fighters
113' Daniel Dzięgielewski Filarecka Fighters
105' Daniel Dzięgielewski Filarecka Fighters
137' Maciej Sierpień FC Bez Nazwy
134' Maciej Sierpień FC Bez Nazwy
118' Krzysztof Szafrański FC Bez Nazwy
109' Krzysztof Szafrański FC Bez Nazwy
105' Michał Wołowczyk FC Bez Nazwy
136' Daniel Dzięgielewski Filarecka Fighters
131' Marcin Suwart Filarecka Fighters
130' Marcin Suwart Filarecka Fighters
124' Michał Śliwiński Filarecka Fighters
1Daniel Dzięgielewski Filarecka Fighters

Rezultat starcia Filarecka Fighters z Pożoga Bonito nie miał wpływu na układ najważniejszych miejsc w tabeli, czyli podium oraz pozycji „spadkowej”. Gospodarze sezon zakończą w środku tabeli, natomiast goście, z wielkim prawdopodobieństwem, na przedostatnim miejscu. Mimo to oglądaliśmy wyrównany mecz, w którym obie drużyny dążyły do zwycięstwa. W 4. minucie do siatki trafić mogła FF, lecz piłka zatrzymała się na słupku bramki. Kilkanaście sekund później indywidualnie wyróżnił się Daniel Dzięgielewski, który „przetoczył” futbolówkę obok bramkarza i umieścił w siatce. Odpowiedź PB była niemalże natychmiastowa, a Michał Wołowczyk doprowadził do remisu. Chwilę później prowadzenie objęli goście. Oni również z przewagi nie cieszyli się długo. Wiele wskazywało, że po pierwszych dwudziestu minutach będzie remis 2:2. W 18. minucie z dobrą kontrą ruszyła Pożoga Bonito. Piłka po uderzeniu napastnika zmierzała do bramki, ale jako pierwszy dopadł do niej obrońca. Wybijając futbolówkę nie miał szczęścia i „nabił” Krzysztofa Szafrańskiego. Filarecka Fighters i tym razem mogła doprowadzić do wyrównania, ale bramkarz uderzając z dystansu trafił w słupek. W niemalże ostatniej akcji meczu podwyższyć prowadzenie mogli goście, lecz golkiper wygrał pojedynek z atakującym. Tym sposobem do przerwy widniał rezultat 2:3. Drugą połowę rozpoczęliśmy od gola z dystansu Daniela Dzięgielewskiego, który skompletował hat-tricka. Minęło kilkadziesiąt sekund i FF mogła prowadzić. Rzut rożny dograny na skraj pola karnego zakończył się uderzeniem z woleja… w słupek. Oj nie mieli tego dnia szczęścia gospodarze. Mimo tego, wydawało się, że wraz z upływającymi minutami coraz bardziej przejmują inicjatywę i będą bliżsi przechylenia szali na swoją stronę. W 30. minucie Bartek Fuks dał im prowadzenie, a za chwilę je podwyższył. To był kluczowy moment meczu. Goście mimo starań nie zdołali doprowadzić do remisu, mimo skuteczności Macieja Sierpnia. Ostatecznie Filarecka Fighters wygrała spotkanie 6:5, a wynik mógł być bardziej okazały, gdyby nie pokaźna ilość trafień w obramowanie bramki.