( 2 : 0 )
Lato 2022 - 2. Liga 7x7
  • poniedziałek, 22 sierpień 2022
  • 19:00

138' Albert Szlaga FC NaNkacu
133' Paweł Wojsław FC NaNkacu
121' Paweł Angielewski FC NaNkacu
117' Albert Szlaga FC NaNkacu
112' Paweł Wojsław FC NaNkacu
130' Adrian Rzepecki Green Lantern
122' Sebastian Bartczuk Green Lantern
138' Grzegorz Kowerski FC NaNkacu
121' Albert Szlaga FC NaNkacu
130' Mikołaj Wysocki Green Lantern
122' Mikołaj Wysocki Green Lantern
1Łukasz Żendzian FC NaNkacu
1Dominik Baćko FC NaNkacu
1Mikołaj Wysocki Green Lantern
1Albert Szlaga FC NaNkacu

FC NaNkacu po serii bez zwycięstwa nie było faworytem spotkania. Green Lantern po zapoznaniu się z rozgrywkami Ligi Bemowskiej wskoczyło na dobre tory i w ostatnich trzech spotkaniach zdobyło komplet punktów. Mimo wszystko wiemy, że doświadczeni gospodarze są w stanie urwać nawet najlepszym drużynom, dlatego nie wykluczaliśmy podziału punktów. Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy częściej atakowali bramkę przeciwników, ale nie przynosiło to skutku. FC NaNkacu skutecznie ustawiało się w obronie, czasem nawet we własnym polu karnym i szukało okazji w kontrach. I to właśnie oni otworzyli wynik spotkania. Nieszczęśliwie w swoim polu karnym interweniował obrońca gości, który został trafiony w rękę i sędzia bez zawahania wskazał na „jedenasty” metr. Do piłki podszedł Paweł Wojsław, który bez większych kłopotów umieścił piłkę w siatce. Po upływie kilkudziesięciu sekund mogliśmy mieć remis – GL ponownie ruszyło do ataków i w najlepszej sytuacji przed trafieniem zatrzymał ich obrońca gospodarzy blokując strzał przed linią bramkową. FCNaNkacu nie ograniczało się jedynie do obrony skromnej zaliczki. W 17. minucie piłkę głową uderzał Dominik Baćko. Co prawda z jego strzałem bramkarz sobie poradził, ale przy dobitce Alberta Szlagi był bez szans. Chwilę później prowadzenie 2:0 stanęło pod znakiem zapytania, ponieważ boisko na dwuminutową karę musiał opuścić Dominik Baćko. Green Lantern jednak szansy nie wykorzystało i do przerwy wynik się nie zmienił. Druga część rozpoczęła się rewelacyjnie dla gospodarzy. Dośrodkowanie na bramkę zamienił Paweł Angelewski, który złożył się do „szczupaka” i trafił do sieci. Goście po tym trafieniu nareszcie się przebudzili i odzyskali skuteczność. Już po kilkunastu sekundach Mikołaj Wysocki dalekim podaniem uruchomił Sebastiana Bartczaka, a ten pokonał dobrze dysponowanego bramkarza. W 29. minucie blisko swojej bramki przeciwnika faulował Łukasz Żendzian, za co otrzymał „żółtko”. Kolejna już przewaga jednego zawodnika dla GL. Długo z przewagi się nie cieszyli – to wszystko za sprawą ich trafienia. Krótkie rozegranie rzutu wolnego na bramkę zamienił Adrian Rzepecki i FC NaNkacu prowadziło już tylko 3:2. Goście w tym sezonie już pokazali, jak odrabiać straty i scenariusz spotkania wskazywał, że teraz może być podobnie. Już kilkanaście sekund później mieli dwie okazje, ale w każdej z nich górą wychodził Kamil Bieńkowski. Koledzy z drużyny postanowili docenić jego starania i po chwili podwyższyli prowadzenie. Po ziemi w długi róg uderzał Paweł Wojsław. Akcje w tym fragmencie meczu toczyły się szybko, dzięki czemu działo się sporo po obu stronach boiska. W 34. minucie pierwszą żółtą kartkę dla Green Lantern „zdobył” Jan Wysocki. Rzut wolny z dobrej pozycji to była szansa na podwyższenie prowadzenia. Tym razem dobrą interwencją wykazał się bramkarz gości i wynik nie uległ zmianie. W tym momencie FCNaNkacu wykorzystało swoje doświadczenie i cierpliwie rozgrywało w przewadze. Co prawda bramki nie zdobyli, ale utrzymywali zagrożenie z dala od własnej bramki i powoli zabierali trochę sił przeciwnikom. Po upłynięciu kary do dobrej sytuacji doprowadziło GL, lecz i tym razem górą był bramkarz gospodarzy. Mecz zamknął Albert Szlaga, który wykorzystał podanie Grzegorza Kowerskiego. Grzegorz wyprzedził przeciwnika na linii środkowej boiska i akcję mógł kończyć sam, ale dostrzegł lepiej ustawionego partnera. Tym sposobem FCNaNkacu przerwało kiepską serię i odniosło zwycięstwo 5:2 z bardzo wymagającym przeciwnikiem. Green Lantern natomiast porażką zamknęło sobie szanse do zajęcia miejsca wyższego niż najniższy stopień podium.