( 5 : 1 )
Lato 2022 - 1. Liga 7x7
  • wtorek, 26 lipiec 2022
  • 21:15

138' Vitalij Yakovenko FC Otamany II
134' Kostya Didenko FC Otamany II
124' Aleksander Gritsak FC Otamany II
115' Kostya Didenko FC Otamany II
1Kirill Tsvirko FC Otamany II
1Yury Nevdakh FK Almaz

FK Almaz po porażce z początku sezonu zanotował dwa kolejne zwycięstwa. Dynamo natomiast ma odwrotny bilans, jednak w każdym meczu prowadziło wyrównaną grę. Przewidywaliśmy, że ich rywalizacja będzie wyrównana, ale ostatecznie przewagę powinni osiągnąć gospodarze. Zawodnicy FK Almaz jednak nie zwlekali i już po 12. minutach pewnie prowadzili 3:0. W pamięci zostało nam ostatnie trafienie – Vasyl Pidluznyi strzałem z własnej połowy przelobował golkipera Dynamo. Wynik przekonujący, ale przewaga mogłaby być mniejsza, gdyby nie dwie znakomite interwencje Eduarda Vakhidova. Chwilę później Kostya Didenko znalazł sposób na bramkarza i zmniejszył straty. Okazało się, że była to jedynie kropla w morzu potrzeb. FK Almaz szybko powrócił do ataków i jeszcze przed przerwą trafił dwa razy, dzięki czemu prowadził 5:1. W drugiej połowie gra się nieco wyrównała. Jako pierwsi do siatki trafili goście. Podanie Kirila Tsvirko z rzutu rożnego na bramkę zamienił uderzeniem sprzed pola karnego Roman Trotsko. Bramkarz był zasłonięty, a piłka przelatując między nogami dwóch zawodników mogła się delikatnie odbić od jednego z nich. Kolejne dwa ciosy wyprowadził najlepszy na boisku Jurii Newdanc. Dynamo mimo wyniku 7:2 nie złożyło broni i szukało okazji do zmniejszenia strat. Musimy przyznać, że tego wieczoru nie sprzyjało im szczęście – kilka razy obijali słupek. W 34. minucie ponownie po rzucie rożnym trafili do siatki. Strzałem z powietrza popisał się Kostya Didenko. Kilkadziesiąt sekund przed końcem meczu wynik na 7:4 ustalił Vitalij Yakovenko. Spotkanie było bardzo atrakcyjnym widowiskiem, gdzie obie drużyny grały szybko i z dużą intensywnością. Wydaje się, że częściej przy piłce utrzymywało się Dynamo, ale FK Almaz bardzo dobrze wykorzystywał okazje do kontrataków, co pozwoliło im dość wyraźnie zwyciężyć.