( 1 : 1 )
Zima 2022 - 6. Liga 7x7
  • niedziela, 09 styczeń 2022
  • 18:00

148' Adam Kerędys Fuszerka
144' Kamil Wereda Fuszerka
111' Rafał Spodar Fuszerka
149' Jakub Wielocha Perła WWA
134' Igor Bartkowski Perła WWA
127' Dominik Jakubiak Perła WWA
1Rafał Spodar Fuszerka

Pierwszą kolejkę sezonu Zima 2022 w VI lidze kończyło starcie debiutantów w rozgrywkach Ligi Bemowskiej. Obie ekipy mogliśmy oglądać na minionym Memoriale Przemka Sawickiego. Mecz obie strony rozpoczęły dość ostrożnie, po sześciu minutach debiutanckie trafienie w naszej lidze zaliczyła drużyna Perły WWA. Mniej więcej tyle samo czasu upłynęło zanim ta sztuka udała się gospodarzom – w 11. minucie stan rywalizacji wyrównał Damian Słojkowski. Wynik w tej części gry się już nie zmienił, w czym swoje zasługi miał bramkarz Fuszerki, Artur Macek. Goście próbowali go pokonać głównie strzałami z dystansu. Drugą część spotkania zdecydowanie lepiej rozpoczęła drużyna Perły. Po niespełna pięciu minutach gry objęli oraz podwyższyli prowadzenie w meczu. Kolejne minuty przyniosły trafienie Jakuba Wielochy, które wydawało się zamknąć mecz. Wynik 4:1 dobrze oddawał przebieg gry i niewiele wskazywało, aby Fuszerka była w stanie odrobić straty. Panowie pokazali jednak, że nie można ich skreślać. W ciągu ośmiu minut dali radę wyrównać, a Rafał Spodar, autor dwóch trafień, miał ochotę na więcej. 48. minuta i wynik 4:4 zapowiadały emocjonującą końcówkę spotkania. I tak też się stało. Obie ekipy szukały gola na wagę trzech punktów, a sztuka ta udała się na minutę przed końcem Igorowi Bartkowskiemu z Perły. Tym samym to goście mogą odhaczyć udany debiut, a gospodarze na pewno będą odczuwać niedosyt. W dobrym stylu wrócili do meczu, by chwilę przed ostatnim gwizdkiem arbitra przyjąć nokautujący cios. Obie drużyny pokazały się z dobrej strony grając przede wszystkim czysto i w duchu fair play. Miło nam, że zdecydowaliście się do nas dołączyć!