( 1 : 2 )
Wiosna 2021 - 1. Liga 6x6
  • niedziela, 25 kwiecień 2021
  • 15:00

143' Jakub Głowala Dziki Futbolu
140' Jakub Głowala Dziki Futbolu
112' Maciej Stanicki Dziki Futbolu
145' Bartek Nowak Bad Boys Zielonki
144' Piotr Wiśniewski Bad Boys Zielonki
139' Piotr Bujalski Bad Boys Zielonki
132' Patryk Winczura Bad Boys Zielonki
122' Michał Garlej Bad Boys Zielonki
110' Piotr Bujalski Bad Boys Zielonki
143' Krystian Omen Dziki Futbolu
140' Krystian Omen Dziki Futbolu
145' Piotr Wiśniewski Bad Boys Zielonki
139' Paweł Szczepaniak Bad Boys Zielonki
132' Paweł Szczepaniak Bad Boys Zielonki
122' Patryk Winczura Bad Boys Zielonki
110' Patryk Winczura Bad Boys Zielonki
131' Maciek Skrzek Dziki Futbolu
1Piotr Bujalski Bad Boys Zielonki

Do spotkania trzeciej kolejki 1 Ligi Szóstek obie drużyny – Dziki Futbolu i Bad Boys Zielonki przystępowały z takim samym dorobkiem punktowym, który wynosił zero. Jednak ten fakt nie oddawał zgoła odmiennej sytuacji, w której Dziki nie mieli punktów, przegrywając oba dotychczasowe spotkania, natomiast brak punktów po stronie „Złych Chłopców” wynikał z braku rozgrania meczów w pierwszych dwóch kolejkach. Delikatną przewagę w rozgrywaniu piłki ekipa Pawła Szczepaniaka wykorzystała w dziesiątej minucie. Patryk Winczura dograł do Piotra Bujalskiego i w protokole zanotowany został wynik 0:1. Niebiescy jednak nie odpuszczali i po jednym z fauli do rzutu wolnego przed polem karnym podszedł Maciej Stanicki. Dokładny i mocny strzał nie pozwolił na interwencję bramkarzowi Zielonek i Mateusz Kowalczyk musiał wyciągać piłkę z sieci w dwunastej minucie. Dziesięć minut później, kolejną składną akcję zapoczątkował Winczura, dogrywając ze skrzydła Michałowi Garlejowi, który ustalił wynik pierwszej połowy na 1:2. W drugiej połowie żadna z doświadczonych pierwszoligowych drużyn nie chciała odsłonić się i dać okazji do kontry rywalom. Dopiero akcja Szczepaniaka i gol Winczury w trzydziestej drugiej minucie pozwoliła ekipie w czarnych trykotach cieszyć się z prowadzenia 1:3. Dużo większe zdecydowanie w grze i dobra gra w obronie oraz szybkie wyprowadzanie akcji to był klucz do kolejnej bramki, gdzie ponownie asystował Szczepaniak, tym razem dokładniej podając do Bujalskiego. Odpowiedzi graczy w niebieskich koszulkach przyszły dwie – w czterdziestej i czterdziestej trzeciej minucie mogliśmy obserwować identyczne akcje – Omen asystuje, Głowala strzela. Dzięki temu gospodarze nawiązali kontakt bramkowy 3:4. Jednak ostatnie słowa należały do graczy z Zielonek. Końcówka meczu to duża aktywność Piotra Wiśniewskiego, który najpierw po indywidualnej akcji podwyższył na 3:5, a następnie asystował Bartkowi Nowakowi przy ostatniej bramce meczu. Bad Boys Zielonki po pierwszym występie w tym sezonie mogą cieszyć się z trzech zdobytych punktów, natomiast ekipa Dzików Futbolu pierwszych punktów będzie musiała szukać w kolejnych meczach.