( 4 : 3 )
1.Liga Futsal Zima 2024
  • niedziela, 25 luty 2024
  • 21:25

140' Maksim Duduk Team Ivulin Exile
136' Anton Narynskyi Team Ivulin Exile
112' Maxim Savoska Team Ivulin Exile
107' Hierman Rutkouski Team Ivulin Exile
105' Anton Narynskyi Team Ivulin Exile
102' Mikhail Basovich Team Ivulin Exile
131' Oskar Kwapisz FC United
128' Taras Hawryluk FC United
123' Oskar Kwapisz FC United
117' Oskar Kwapisz FC United
114' Oskar Kwapisz FC United
111' Andrzej Vertun FC United
140' Hierman Rutkouski Team Ivulin Exile
136' Mikhail Basovich Team Ivulin Exile
112' Maksim Duduk Team Ivulin Exile
105' Leanid Isayenia Team Ivulin Exile
102' Leanid Isayenia Team Ivulin Exile
123' Taras Hawryluk FC United
117' Robert Kwapisz FC United
114' Artur Aksamit FC United
111' Tomasz Beczek FC United
1Oskar Kwapisz FC United

Dla Teamu Ivulin Exile starcie w ramach Pierwszej Ligi Futsalu z FC United było drugim tego dnia. O pierwszym spotkaniu komanda rodem z Białorusi na pewno chciałaby jak najszybciej zapomnieć (wysoka porażka z In Plusem), ale tutaj od samego początku TIE przejęli inicjatywę. Co przyniosło natychmiastowe efekty. W 2 minucie Leanid Isayenia wyszedł górą z sytuacji sam na sam, po czym długim wyrzutem uruchomił Mikhaila Basovicha, a ten otworzył wynik. W 5 minucie Anton Narynskyi mocnym strzałem podwyższył na 2:0. Nie minęło 120 sekund, gdy na 3:0 poprawił Hierman Rutkouski. Goście jednak nie składali broni i w 11 minucie po trafieniu z bliska Andrzeja Vertuna zmniejszyli straty na 3:1. Lecz po dosłownie chwili Maxim Savoska sytuacyjnym „czubem” powiększył przewagę na 4:1. Od tego momentu coś niedobrego stało się z drużyną gospodarzy, co zaczęli wykorzystywać goście. Po nieco ponad kwadransie Oskar Kwapisz miał już na koncie dublet i do przerwy mieliśmy 4:3. A niedługo po zmianie stron Kwapisz skompletował hat-tricka i zrobił nam się remis. Ten utrzymał się do 28 minuty. Wówczas bramkę, po przechwycie, zdobył Taras Havryluk i załoga w jasnozielonych trykotach po raz pierwszy w tym meczu wyszła na prowadzenie. Które po pół godzinie gry udało im podwyższyć na 4:6 po tym, jak Oskar Kwapisz po raz czwarty wpisał się na listę strzelców. Niejedna ekipa by się załamała takim obrotem spraw (dodając jeszcze kontekst w postaci pierwszej, bolesnej przegranej z In Plusem), ale Ivulin w końcówce podniósł się w wielkim stylu. W 36 minucie Narynskyi ładnie podkręcił tuż przy słupku i było już tylko 5:6. A dosłownie w jednej z ostatnich akcji tego świetnego widowiska Rutkouski uderzył na bramkę, piłka po drodze odbiła się od Maksima Duduka i wpadła do siatki. Finalnie po emocjonującym starciu obejrzeliśmy remis 6:6 i wydaje się, że było to sprawiedliwe rozstrzygnięcie.