( 3 : 3 )
Zima 2023 - 4. Liga
  • niedziela, 22 styczeń 2023
  • 13:00

145' Karol Nowak FC Zielony Alkobus
137' Krzysztof Rzewuski FC Zielony Alkobus
136' Damian Gołębiowski FC Zielony Alkobus
125' Karol Nowak FC Zielony Alkobus
120' Artur Szczypiński FC Zielony Alkobus
109' Karol Nowak FC Zielony Alkobus
125' Dawid Bojanowski Amigos Warszawa
115' Kacper Duczyński Amigos Warszawa
111' Krzysztof Pawelec Amigos Warszawa
145' Łukasz Stachura FC Zielony Alkobus
137' Kamil Kucharski FC Zielony Alkobus
136' Łukasz Stachura FC Zielony Alkobus
125' Damian Grochowski FC Zielony Alkobus
109' Damian Grochowski FC Zielony Alkobus
125' Łukasz Wojciechowski Amigos Warszawa
115' Mateusz Śliwiński Amigos Warszawa
111' Arkadiusz Żelazko Amigos Warszawa
1Krzysztof Rzewuski FC Zielony Alkobus
1Karol Nowak FC Zielony Alkobus

W spotkaniu FC Zielonego Alkobusa z Amigos Warszawa w ramach Czwartej Ligi Szóstek faworytem byli nominalni gospodarze, ale pierwsza połowa była niezwykle zacięta. W 9 minucie wynik otworzył niezawodny Karol Nowak przytomnym uderzeniem przy słupku, ale po 120 sekudnach było już 1:1, gdy Arek Żelazko zgrał głową piłkę do Krzysztofa Pawelca, a ten doprowadził do wyrównania. Po kwadransie było już 1:2 dla AG za sprawą Kacpra Duczyńskiego, następne dwa ciosy zadał Alkobus. W 20 minucie, mimo rozpaczliwej interwencji rozgrywającego bardzo dobre zawody Łukasza Jańczyka, z bliska do siatki trafił Artur Szczypiński, a tuż przed przerwą było już 3:2 po mierzonym strzale Nowaka. Wydawało się, że takim rezultatem zakończy się pierwsza odsłona, ale wtedy Dawid Bojanowski wykorzystał sytuację sam na sam i mieliśmy remis 3:3. Po wznowieniu gry nadal oglądaliśmy wyrównane zawody. Gospodarze próbowali pokonać Jańczyka, ale ten uwijał się jak w ukropie, z kolei Amigos mieli dobrą okazję na prowadzenie, ale obili słupek w 35 minucie. Chwilę później odpowiedzieli przeciwnicy. Po długim zagraniu golkipera Łukasza Stachury gola na 4:3 zdobył Damian Gołębiewski, a po niespełna 60 sekundach mieliśmy niemal kopię tej sytuacji. Fantastyczne podanie od Kamila Kucharskiego wykorzystał Krzysztof Rzewuski i zrobiło się już 5:3. AW mieli swoje szanse, by złapać kontakt z rywalem, bliski szczęścia był chociażby Bojanowski, ale to Alkobus zamknął to spotkanie. W 45 minucie Karol Nowak skompletował hat-tricka i skończyło się na 6:3. FC Zielony Alkobus, nie bez problemów, ale zgarnął trzeci z rzędu komplet oczek tej zimy, z kolei Amigos Warszawa, wciąż czekają na przełamanie.