( 1 : 0 )
2.Liga Futsal Zima 2024
  • niedziela, 28 styczeń 2024
  • 16:45

138' Grzegorz Grzelak Świniobicie
134' Michał Kaczyński Świniobicie
102' Bartłomiej Fabisiak Świniobicie
123' Oleh Rozhuk Ukraine United
138' Damian Fabisiak Świniobicie
134' Damian Fabisiak Świniobicie
102' Michał Zdanowski Świniobicie
123' Eugenii Buhajenko Ukraine United
126' Hubert Fela Świniobicie
1Damian Fabisiak Świniobicie

W hicie kolejki pomiędzy niepokonanymi dotąd Świniobiciem i Ukraine United w ramach Drugiej Ligi Futsalu minimalnym faworytem byli nominalni goście. Lecz to gospodarze już w 2 minucie wyszli na prowadzenie. Wtedy to Bartłomiej Fabisiak otrzymał podanie od Michała Zdanowskiego i w swoim stylu, „podeszwą” minął bramkarza rywali, trafiając z bliska do sieci. Od tego momentu inicjatywę przejęła komanda rodem z Ukrainy, ale znakomicie spisywała się defensywa ich przeciwników, z Damianem Fabisiakiem na czele. A do tego gospodarze mieli swoje próby z kontry, lecz finalnie wynik 1:0 utrzymał się do przerwy. Druga odsłona zaczęła się od dwóch szans Świniobicia (najpierw uderzenie D. Fabisiaka z końca boiska w ostatniej chwili zatrzymał jego vis-à-vis Mykhailo Bilyk, a potem zespół grający w niebieskich znacznikach był bliski szczęścia po strzale z wolnego. Lecz to Ukraińcy w końcu przełamali impas. W 23 minucie Eugenii Buhajenko wycofał piłkę na przedpole, a tam formalności dopełnił Oleh Rozhuk i było 1:1. Goście zaczęli prawdziwe oblężenie, mnóstwo pracy miał D. Fabisiak (fantastyczne zawody), gospodarze za to szukali swoich okazji w kontratakach. I ta taktyka była skuteczna. W 34 minucie po zagraniu Damiana Fabisiaka Michał Kaczyński uprzedził Bilyka i skierował futbolówkę do pustej bramki. UU rzucili wszystko na jedną kartę, ale Fabisiak bronił jak w transie. A dodatkowo, na 120 sekund przed ostatnim gwizdkiem, Grzegorz Grzelak uderzył z własnego pola karnego, wykorzystując fakt, że goście całkowicie się odsłonili, i dzięki temu Świniobicie odskoczyli na 3:1. I mimo naporu przeciwników, nie oddali zwycięstwa. Gospodarze po fantastycznym występie okazali się lepsi w meczu na szczycie. Co zaowocowało awansem na pozycję lidera. Ukraine United zaś byli po prostu nieskuteczni, ale tego dnia nie było mocnych na najlepszego na placu Damiana Fabisiaka.