( 1 : 1 )
Wiosna 2023 - Totalbet SuperLiga6
  • niedziela, 26 marzec 2023
  • 20:00

148' Damian Patoka eXc Mobile Ochota
147' Damian Patoka eXc Mobile Ochota
133' Bartek Goździewski eXc Mobile Ochota
130' Damian Patoka eXc Mobile Ochota
120' Sebastian Dąbrowski eXc Mobile Ochota
140' Mikołaj Randak Połczyn Brothers
137' Mikołaj Randak Połczyn Brothers
130' Damian Klepacki Połczyn Brothers
128' Filip Ikwanty Połczyn Brothers
112' Adam Piwoński Połczyn Brothers
148' Mikołaj Prybiński eXc Mobile Ochota
147' Maciej Dylewski eXc Mobile Ochota
133' Damian Patoka eXc Mobile Ochota
130' Sebastian Dąbrowski eXc Mobile Ochota
120' Bartek Goździewski eXc Mobile Ochota
1Mikołaj Randak Połczyn Brothers

Późnym niedzielnym wieczorem przyjemność mieliśmy oglądać spotkanie w ramach najwyższej klasy rozgrywkowej, gdzie rywalizację o pierwsze punkty w sezonie stoczyły ze sobą ekipy eXc Mobile Ochota vs Połczyn Brothers. Już od samego początku meczu obie drużyny ze sporym zaangażowaniem starły się o zdobycie pierwszego gola w tym spotkaniu. Ataki były skuteczne oraz przemyślane, jednak pierwsze trafienie przyszło nam oglądać dopiero po 12 minutach gry. W tedy to piłkę do nogi otrzymał Adam Piwoński, który pewnym strzałem pokonał bramkarza i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Od tego momentu gra zaczęła się robić coraz bardziej zacięta, a drużyny nie zamierzały zwalniać tempa w kreowaniu nowych rozwiązań, które mogły zakończyć się golem. Jedna jak i druga ekipa cały czas starała się zakończyć bramkarzy, jednak ci skutecznie wychodzili z opresji, dzięki czemu zawodnicy po pierwszych 25 minutach opuszczali plac przy stanie 1:0. Prawdziwe emocje rozpoczęły się w drugiej części meczu. Zmotywowana Ochota nie zamierzała stać w cieniu i szybko przystąpiła do odrabiania strat i dzięki bramce Sebastiana Dąbrowskiego mieliśmy remis. Po tym zdarzeniu Połczyn zdecydował się jeszcze mocniej podkręcić tempo co szybko poskutkowało dwoma trafieniami. Pierw na ponowne prowadzenie drużynę w niebieskich strojach wyprowadził Filip Ikwanty, a minutę później rezultat meczu podwyższył Damian Klepacki i na protokole widniał wynik 1:3. Owy fakt mocno rozzłościł Gospodarzy i niemal odrazu ruszyli do ataku skutecznie odpowiadając w 30 oraz 33 minucie po bramkach Damiana Patoki oraz Bartosza Goździewskiego, jednak radość ze zdobytych goli nie trwała długo. Goście z każdą kolejna minutą coraz swobodniej czuli się pod polem karnym rywali, a dzięki temu systematycznie zaczęli podwyższać wynik spotkania i do 44 minuty zawodnicy w niebieskich strojach prowadzili aż trzybramkową przewagą, a dwoma pięknymi golami popisał się Mikołaj Ryndak. Ochota jeszcze w końcówce starała się odbić od dna i w końcowych minutach zdobyła jeszcze dwa gole za sprawą Patoki, jednak to okazało się zbyt mało by pokonać drużynę przeciwną i finalnie mecz zakończył się wynikiem 5:6, a Goście po raz pierwszy mogli cieszyć się z pokonania Mistrzów Polski.