( 4 : 3 )
Zima 2024 - 7.Liga
  • sobota, 06 styczeń 2024
  • 18:00

143' Dominik Kubicki Drużyna Actimela
139' Janek Oleksiuk Drużyna Actimela
135' Dominik Kubicki Drużyna Actimela
130' Maciej Burlewicz Drużyna Actimela
125' Arkadiusz Chrostowski Drużyna Actimela
113' Dominik Kubicki Drużyna Actimela
104' Dominik Kubicki Drużyna Actimela
147' Olaf Orełko RKS Pendrachy
146' Igor Owramko RKS Pendrachy
145' Aleksander Orełko RKS Pendrachy
133' Filip Jarosiewicz RKS Pendrachy
127' Błażej Paduszyński RKS Pendrachy
123' Olaf Orełko RKS Pendrachy
112' Olaf Orełko RKS Pendrachy
105' Igor Owramko RKS Pendrachy
143' Maciej Burlewicz Drużyna Actimela
135' Piotr Ziółkowski Drużyna Actimela
104' Piotr Ziółkowski Drużyna Actimela
146' Wiktor Cielenkiewicz RKS Pendrachy
133' Wiktor Cielenkiewicz RKS Pendrachy
127' Borys Molenda RKS Pendrachy
123' Wiktor Cielenkiewicz RKS Pendrachy
112' Filip Jarosiewicz RKS Pendrachy
1Igor Owramko RKS Pendrachy
1Olaf Orełko RKS Pendrachy

W zapowiedzi 1. kolejki Siódmej Ligi Szóstek ekspert z ramienia Ligi Bemowskiej stawiał w meczu Drużyny Actimela z RKS Pendrachy remis. I tu nieco zaspoilerujemy, ale ta prognoza w pełni się potwierdziła. Na pierwszego gola nie trzeba było długo czekać, gdyż już w 120 sekundzie defensor RKS „popisał się” fachowym swojakiem, a niedługo później na 2:0 strzałem pod poprzeczkę poprawił Dominik Kubicki. W odpowiedzi goście za sprawą Igora Owranko złapali kontakt na 2:1, a kilkanaście sekund później DA huknęli z dystansu, ale fenomenalną robinsonadę zaliczył Jakub Pyzik. W 12 minucie mieliśmy wyrównanie (za co odpowiedzialny był Olaf Orełko), ale w 13’ ładnie z wolnego przymierzył Kubicki i zrobiło się 3:2. Pendrachy wyrównali tuż przed przerwą za sprawą Orełko, ale jeszcze przed upływem pierwszej połowy Arkadiusz Chrostowski strzelił w długi róg i mieliśmy bramkę do szatni na 4:3. O ile pierwsza odsłona to był prawdziwy rollercoaster, to druga była już ostrą jazdą bez trzymanki. W 27 minucie na 4:4 trafił Błażej Paduszyński i wtedy szalona wymiana ognia weszła na jeszcze większe obroty. Większą skutecznością wykazywali się gospodarze, którzy dowodzeni przez Kubickiego i Piotra Ziółkowskiego odskoczyli na 8:5 po 43 minutach (RKS w tym czasie aż trzykrotnie obijał obramowanie), ale końcówka należała do gości. W 45 minucie nadzieję dał Aleksander Orełko (8:6), zaraz na 8:6 poprawił Owranko, a w 47 minucie najlepszy na placu Olaf Orełko przeprowadził fenomenalny solowy rajd, który zwieńczył umieszczeniem piłki w sieci i nagle mieliśmy 8:8. Następnie oba zespoły miały swoje znakomite okazje na zadanie zwycięskiego ciosu, ale finalnie wynik utrzymał się do ostatnich sekund. Chociaż zarówno dla Drużyny Actimela, jak i RKS Pendrachy, podział punktów nie był wymarzonym rezultatem, tak jednak musimy docenić obie załogi, które razem stworzyły fantastyczne widowisko, które jest znakomitą reklamą dla naszej ligi.