( 2 : 0 )
Wiosna 2023 - Totalbet 5. Liga 7x7
  • sobota, 20 maj 2023
  • 14:00

146' Luigi Erbacci Italian Flowers
145' Alessandro Marchionni Italian Flowers
140' Alessandro Marchionni Italian Flowers
137' Marc Le Bozec Italian Flowers
118' Luigi Erbacci Italian Flowers
112' Alessandro Marchionni Italian Flowers
147' Kacper Pawlik NKS Piotrovia
138' Łukasz Kamiński-Dudek NKS Piotrovia
135' Kacper Pawlik NKS Piotrovia
146' Marc Le Bozec Italian Flowers
140' Marc Le Bozec Italian Flowers
118' Alessandro Marchionni Italian Flowers
112' Luigi Erbacci Italian Flowers

Ostatnim sobotnim spotkaniem była rywalizacja w ramach 5 klasy rozgrywkowej, gdzie na placu bój o wagę trzech punktów stoczyły ze sobą ekipy Italian Flowers vs NKS Piotrovia. Przed starciem można było się spodziewać, że to Gospodarze będą rozdawać karty w tym spotkaniu, bowiem NKS Piotrovia obecnego sezonu nie może uznać do udanych, a ich pozycja to ostatnie miejsce w tabeli. Już od samego początku spotkania było widoczne spore zaangażowanie Italian Flowers, którzy chcieli jak najszybciej otworzyć wynik spotkania, lecz to nie przyszło tak szybko jak mogło się wydawać. Pierwszego gola ujrzeliśmy dopiero po 12 minutach gry, lecz gdy już nadarzyła się idealna okazja to nie mógł jej zmarnować Alessandro Marchionni, który pewnym uderzeniem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Od tego momentu coraz częściej mogliśmy oglądać drużynę Gospodarzy pod polem karnym rywali, a to w niekrótkim czasie przyniosło zamierzony efekt i w 18 minucie gola na 2:0 strzelił Luigi Erbacci. Po tej sytuacji Piotrovia starała się jeszcze złapać kontakt, jednak po pierwszych 25 minutach im się to nie udało i na przerwę zawodnicy schodzili przy nie zmiennym stanie 2:0. Lody dla ,,jaskrawo zielonych’’ w końcu przełamał Kacper Pawlik, który umieścił futbolówkę w 35 minucie i po tym fakcie mogło się wydawać, że Piotrovia wróci na właściwe tory. Tak się nie stało. W 38 minucie gola na remis zdobył Łukasz Kamiński Dudek, jednak radość z gola nie trwała długo bowiem chwilę później na prowadzenie ponownie wyszli zawodnicy w czarnych strojach. Od tego momentu gra Italian Flowers znacznie zaczęła przyspieszać, a wykreowane nowe sytuacje z łatwością były zamieniane na gole co pozbawiło jakichkolwiek nadzieji Gości na powrót w tym spotkaniu. Piotrovia jeszcze w końcówce strzeliła bramkę, lecz to było za mało by zmienić niekorzystny rezultat i finalnie mecz dobiegł końca przy wyniku 6:3.