( 2 : 0 )
Wiosna 2023 - Totalbet SuperLiga6
  • niedziela, 21 maj 2023
  • 21:00

150' Wojciech Andrzejczak Połczyn Brothers
124' Wojciech Andrzejczak Połczyn Brothers
123' Adrian Wełpa Połczyn Brothers
150' Adrian Wełpa Połczyn Brothers
124' Maksymilian Kopczyński Połczyn Brothers
123' Jakub Guzina Połczyn Brothers
1Jakub Zwierzyński Połczyn Brothers

Obie drużyny zaczęły rozgrywać pierwsze minuty spotkania z dużym respektem do rywala, co nie przynosiło wielu podbramkowych okazji. W 5 minucie Adrian Dębiński z Połczyna został bezpardonowo powstrzymany przy bocznej linii boiska, przez co mieliśmy przerwę w zawodach, a zawodnik ten, doznał kontuzji kolana wykluczającej go z dalszego występu. Z czasem gry Połczyn miał niespodziewanie więcej okazji bramkowych, ale brakowało kropki na ,,i”. Im bliżej zakończenia pierwszej połowy, tym bardziej do głosu dochodzili Wilki, głównie strzałami z dystansu. Tuż przed przerwą Połczyn wyprowadził dwa celne ciosy. W 23 minucie Jakub Guzina zagrał mocną piłkę w kierunku pola karnego, w którym najlepiej odnalazł się Adrian Wełpa i skutecznie przymierzył na 1:0. Minutę później Maksymilian Kopczyński podał spod linii autowej do Wojciecha Andrzejczaka , który sprytnie po ziemi strzałem w długi róg strzelił na 2:0 do przerwy i niespodzianka wisiała w powietrzu.   Na starcie 2 połowy Połczyn mógł dobić rywala, lecz strzał z ostrego konta minimalnie chybił celu. W dalszych minutach piłka jak bumerang szybkim tempem zmieniała kierunek, od jednego do drugiego pola karnego. W 33 minucie z własnej bramki Yevhen Kost zagrał długą piłkę do Borysa Ostapienko, który strzałem w światło bramki z zimną krwią zdobył gola kontaktowego. Im było bliżej do zakończenia spotkania, tym górę brały większe nerwy na ławkach rezerwowych. W dalszym ciągu obserwowaliśmy kolejne okazje, dające możliwość zaprezentowania ponadprzeciętnych umiejętności  bramkarskich po obu stronach boiska. Na 6 minut przed ostatnim gwizdkiem, Kost ponownie podjął próbę długiego podania do Ostapienki, który po opanowaniu piłki zaryzykował strzałem z dalszej odległości i doprowadził do wyrównania! Po faulu tego strzelca w 48 minucie, między zawodnikami doszło do niepotrzebnych pyskówek i niestety żadna z drużyn nie wytrzymała ciśnienia, co poskutkowało karkami dla jednych i drugich. W ostatnich minutach gra zrobiła się w pełni otwarta i żadna z drużyn nie kalkulowała. Szczęście w tym dniu sprzyjało Połczynowi, który ostatnią akcją meczu wyszarpał 3 punkty po podaniu Wełpy do Andrzejczaka, wykończającego składną akcję. Tym zwycięstwem Połczyn zapewnia nam dalsze emocje w bieżących rozgrywkach SuperLigi6, a sobie udowodnił, jak wielki drzemie w nich potencjał, gdy tylko podejdą do meczu z pełną ambicją i zaangażowaniem.