( 3 : 1 )
Lato 2023 - Totalbet 2. Liga 6x6
  • wtorek, 01 sierpień 2023
  • 19:45

140' Jakub Płocha Klaunfiesta
139' Jakub Płocha Klaunfiesta
134' Norbert Korczak Klaunfiesta
132' Dominik Gąsior Klaunfiesta
130' Dominik Gąsior Klaunfiesta
129' Jakub Płocha Klaunfiesta
117' Jakub Płocha Klaunfiesta
113' Norbert Korczak Klaunfiesta
103' Dominik Gąsior Klaunfiesta
127' Paweł Sternicki AC Podhace
126' Paweł Sternicki AC Podhace
106' Paweł Sternicki AC Podhace
140' Filip Korda Klaunfiesta
139' Bartłomiej Zawadzki Klaunfiesta
134' Filip Korda Klaunfiesta
132' Jakub Grunas Klaunfiesta
130' Jakub Płocha Klaunfiesta
129' Krzysztof Matyja Klaunfiesta
117' Bartłomiej Zawadzki Klaunfiesta
113' Jakub Płocha Klaunfiesta
103' Jakub Grunas Klaunfiesta
106' Maks Karasiński AC Podhace
1Jakub Płocha Klaunfiesta

W starciu Drugiej Ligi Szóstek pomiędzy Klaunfiestą i AC Podhace zdecydowanym faworytem byli nominalni gospodarze i to oni, już w 3 minucie, wyszli na prowadzenie po strzale w długi róg Dominika Gąsiora. Lecz niedługo potem mieliśmy remis po tym, jak Czerwoni wyprowadzili kontrę wykończoną przez Pawła Sternickiego. Po niespełna kwadransie zespół w czarnych trykotach ponownie wyszedł na prowadzenie. Bardzo aktywy tego dnia Jakub Płocha wyłożył piłkę do Norberta Korczaka, a ten przymierzył w samo okienko i mieliśmy 2:1. W 17 minucie duet Bartłomiej Zawadzki – Płocha ładnie rozklepali obronę rywali i zrobiło się już 3:1. Ten stan mógł zmienić się do przerwy, Klaunfiesta, między innymi, obiła słupek, ale ostatecznie wynik utrzymał się. Po zmianie stron do odrabiania strat ruszyli goście. W 26 minucie świetnym indywidualnym rajdzie Sternicki po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Nie minęło 60 sekund i już było 3:3 po tym, jak Sternicki skompletował hat-tricka. Wydawało się, że goście pójdą za ciosem, tymczasem gospodarze, po tym zimnym prysznicu, obudzili się i pokazali klasę. W 29 minucie Płocha otrzymał futbolówkę od Krzysztofa Matyi, minął bramkarza i z bliska trafił na 4:3, Po chwili Płocha wystąpił w roli asystenta, a gola podcinką zdobył Gąsior. Po kolejnych 2 minutach Gąsior zdobył swojego trzeciego gola w tym meczu i było już 6:3. Niedługo później Korczak podwyższył na 7:3, a w samej końcówce dwie bramki (w tym jedną bardzo efektowną, piętą) zdobył kapitalnie dysponowany w tej potyczce Jakub Płocha i finalnie było 9:3. Klaunfiesta, poza słabszym początkiem drugiej odsłony, zaprezentowała się wybornie i w pełni zasłużenie sięgnęła po trzy punkty. AC Podhace zaś po raz kolejny pokazali, że mają potencjał, ale przed nimi jeszcze sporo pracy.